25Dní 18Hodín 52Minút 37Sekúnd
Termín stretnutia :  22-24. Jún 2018
Podmienky stretnutia:
Priateľské stretnutie modelárov na hoteli Kráľova studňa vo Veľkej Fatre.
Každý účastník sa zaväzuje, že sa bude správať tak, ako sa na pohorie v národnom parku patrí, bude udržiavať maximálny poriadok, pri presunoch sa bude držať iba vyznačených turistických chodníkov.
Pre tých čo budú aj lietať je povinná poistka proti škodám spôsobeným modelom.
Každý, kto bude chcieť zabezpečiť raňajky alebo večeru treba to napísať do prihlasovacieho formulára (strava je na slušnej úrovni). Termín príjazdu a odjazdu nie je viazaný dobou trvania stretnutia. Je teda možné prísť pred 22. Júnom a odísť po 24. Júne.
Počet účastníkov stretnutia je obmedzený kapacitou hotela a podľa počtu rodinných príslušníkov bude stanovený na maximálne 25 pilotov.

Program:

 

Piatok:
– príjazd
– registrácia, ubytovanie
– podľa času príjazdu voľné lietanie, turistika…
– večerná pohoda

Sobota:
– raňajky 8:00 – 9:00
– brífing 9:05
– presun na svah, lietanie s maketami
– večerná pohoda

Nedeľa:
– raňajky 8:00 – 9:30
– presun na svah, lietanie s maketami
– ukončenie, odjazd

Modely:
Spôsob, miesto lietania a počet modelov vo vzduchu sa vždy dohodne na brífingu. Každý účastník musí mať polomaketu (maketu) vetroňa (motor iba ak ho mala aj predloha), rok vzletu predlohy do roku 1970 vítaný (nie povinný). Stavebný materiál je zatiaľ bez obmedzenia.
Modely typu F3X a F5X nie sú prípustné. Iba v prípade silného vetra ak sa nebude dať lietať s maketami je možné tieto modely použiť. Každý pilot týchto modelov sa zaväzuje, že bude lietať tak, aby neohrozil ostatných účastníkov a okolo idúcich turistov.
Každý účastník, ktorý bude lietať v pásme 35-40MHz si bude sám strážiť voľné pásmo.


 

******************************************************************
– Zoznam prihlásených

*******************************************************************

Trasa príjazdu:

Súradnice hotela: 48.876230, 19.040792

A_harmanec
Príjazd od Bratislavy D1 (Österreich) – R1(E571)

drietoma_harmanec
Príjazd od Brna (CZ) E50

zilina_harmanec
Príjazd od Žiliny (E50) – (65) – (14)

harmanec-hotel
Príjazd od hlavnej cesty (14) k hotelu Kráľova studňa
mapa_krizna1
Mapka svahov pri Krížnej

 

 

Krížna sa nachádza v pohorí NP Veľká Fatra.
Pohorie v okolí Krížna je spleť holých trávnatých hrebeňov ktoré spájajú kopce v okolí (Kráľova skala – 1377, Krížna – 1574, Frčkov – 1585,  Ostredok – 1952, Suchý vrch – 1550, Chyžky – 1340, Ploská – 1532). Kopce sú vhodné na hrebeňovú turistiku s krásnymi výhľadmi do okolia. Trasy si môžete vybrať viac či menej nenáročné. Trasy sú vhodné aj na cykloturistiku.
Výhoda tejto lokality je aj v tom, že sa tu dá ubytovať v horskom hoteli  Kráľova studňa. Príjazd k hotelu je však trošku náročnejší a 14 kilometrový úsek po lesných cestách trvá asi hodinu. Povrch cesty sa mení chvíľu asfalt, chvíľu spevnený upravovaný povrch. Miestami vyčnievajú na ceste kamene, ktoré sú však hladké a dajú sa bez problémov obísť. Jediný problémový úsek je asi po kilometri kde je dosť strmé stúpanie a slabší vodiči to tam pravidelne „rozrývajú“. Cesta sa postupne opravuje a preto sa vyberá poplatok. Poplatok za použitie cesty je 3,5€ a platí sa na recepcii. Horská scenéria a príroda na vrchu ale stojí za to a nepoznám nikoho čo by „banoval“.

Od hotela na „miesto činu“ vedie chodník po hrebeni. Dĺžka túry s modelom na chrbte či v rukách je asi 3,5km, celkové prevýšenie 200m a pri chôdzi bežného turistu to trvá asi hodinu (s 20kg na chrbte 1 hodinu a 15min). Preto je nutné si všetko potrebné vziať so sebou a nič nezabudnúť, lebo potom budú bolieť nohy. :lol:

 

Laco

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube