Tento víkend sme sa dohodli s Luďkom a následne s Kromholcom, že by sme mohli opäť potrénovať na bázach. Prešporáci a Piešťanci ale nemali gule a zľakli sa predpovede. v Piatok večer akciu zrušili. Tak som šiel v sobotu ráno na Ostrý vrch sám, bo ani paščekár nemal kredity… Na kopec som dorazil o 3/4 na desať a lietavo bolo cca do poludnia. Potom pred dažďom vykapal vietor. Za dve hodinky som stihol 40 letových minút v slabších podmienkach. Fúkalo premenlivo od 5 do 6,5m/s v nárazoch do osem a miestami to vyhnívalo na 4m/s. Prvý let som skúsil s 380g balastu, ale potom som všetko vyložil a lietal som s Pitbullom v základe 2400g.
Ostrý vrch ale milo prekvapil a na dané podmienky to lietalo celkom slušne a krídla pískali po celú dobu. Takže v celku spokojnosť, ošahal som si Pitbulla aj za slabších podmienok. Počas prestávok medzi letmi som študoval predpovede na nedeľu. Mal fúkať severák, teda plán bol na Bezovec.
V nedeľu od noci pršalo prakticky až do jedenástej, potom nasledovali prehánky, ale podľa predpovede fronta mala prejsť o jednej PM. Tak som o pol jednej vyrazil ešte počas mrholenia. Po príchode na Bezovec ešte pár minút občasne veľmi jemne mrholilo, ale pokým som poskladal model oblačnosť začala miznúť a dočkal som sa aj slnečných lúčov. Podmienky boli podobné ako včera na Ostrom vrchu. Fúkalo od 5 do 7,5m/s čistý sever čo je asi 5° z pravej strany. Napriek silnejšiemu vetru to ale držalo v zákrutách o čosi slabšie ako včera. Po prvom lete s prázdnym modelom som naložil 380g (plný trup). Opäť som odlietal za 2,5 hodiny cca 45 letových minút. Celú dobu som trénoval točenie v slabších podmienkach a tak som opäť spokojný s tréningom. Za tieto dva dni som sa, aspoň myslím, posunul o kúsok ďalej. O týždeň to ale na Gugli nebudem môcť dokázať, lebo idem na Moravu na Retroklání. Zostáva dúfať, že na budúce niekoho zoženiem aby mi nebolo na kopci otupno…


 

Laco

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube