Tak som sa dnes vybral do Žiliny kúpiť servá do Reihera a zalaminovať doň spojovačky u Stana v Rajci. Do auta som naložil aj Liona na „chválenie sa“. Tak ma Rajčáci ukecali (nemuseli dlho :lol:) na zálet na svahu nad Lednicami. Svietilo slniečko, teplota typická na január 5°C a vietor 1-2m/s. Spočiatku to nevyzeralo na dlho, ale nakoniec sa z toho vykľulo krásne polietanie.

Prvý let bol krátky cca 6 minút, taký trimovací. Potom druhý krátky a nakoniec keď Stano hodil jeho ASH nad lesík, tak som sa osmelil a hodil to za ním. Krásne to nosilo a po chvíli som lietal na hranici viditeľnosti. Rozumej 100m nad kopcom a 150m ďaleko. Po viac ako pol hodine som to natlačil na prelet a pristál som. Lion lieta na svahu nad očakávanie dobre a miestami som konkuroval Stanovmu 4,5m ASH s hmotnosťou okolo 2,7 kg. Po krátkej „fajčiarskej“ (nikto z nás nefajčí) to tam opäť ako prvý hodil Stano a ja za ním. Opäť z toho boli asi 20 minútové lety. Lietali sme až kým vietor celkom nezdochol.

Lion je dostatočne citlivý na smerovku aj výškovku. Vlečný háčik zatiaľ neodskúšaný…

Krásne, neplánované sobotné polietanie.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2014/01/IMAG1619-640x360.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2014/01/IMAG1619-300x300.jpgLacoNaše "klubové" akcie...Tak som sa dnes vybral do Žiliny kúpiť servá do Reihera a zalaminovať doň spojovačky u Stana v Rajci. Do auta som naložil aj Liona na 'chválenie sa'. Tak ma Rajčáci ukecali (nemuseli dlho :lol:) na zálet na svahu nad Lednicami. Svietilo slniečko, teplota typická na január 5°C a...Svahové lietanie