Predpoveď na dnes  pre Malú Fatru bola takmer jasno, 10°C a vietor 8-9m/s. Už tabuľa na dolnej stanici lanovky do Snilovského sedla (1524m/nm) vravela niečo o 16-20m/s.
Tak sme rýchlo vyšľapali 950m prevýšenie za pomoci lanovky do sedla a odtiaľ turistickým presunom okolo Veľkého Kriváňa (1709m/nm) do sedla (1580m/nm) pred Pekelníkom (1609m/nm) . Ešte zúčastnený: Miloš, Mirec, Roman, Bezo, Ja, Mac, Dráčik a Dráčik jr..  Prvý piati menovaný sme došli na miesto činu asi o 40 minút skôr ako zbytok z Rajeckej doliny. Už pri prechode rázcestím pod Veľkým Kriváňom zo záveternej strany na náveternú nám vietor dal najavo, že dnes by to šlo. Podaktorí boli tak zaskočený, že rozmýšľali či to vôbec zložia a hodia… iní prišli na hranu vysmiaty a v eufórii. Miloš nevydržal, vybral meraciu stanicu a skríkol „21m/s, toľko som na displeji ešte nemal!“. Ako prvý hodil do jamy vypožičaný model Roman, potom ja a Miloš. To už dorazili Rajčania. Poctivo sme sa striedali v lietaní a každý dal minimálne 3-4 lety. Pílenie na hrane bolo úžasné, rýchlosť ktorú dosahovali modely by stačila aj na súťaž F3F. Tu na takýchto svahoch by mali robiť svoje súťaže. Potom by o časy pod 30 sekúnd nebola núdza. Všetci sme mali modely naložené čo zniesli a aj tak sa im na zem akosi nechcelo. Pristávanie v silnom vetre bolo trošku problematické a o zapichovanie v závetrí do mäkkého porastu nebola núdza, ale aj napriek týmto drobným problémom si každý na hrane užil. Premiéru na poriadnom kopci si odbil aj Dráčik s jeho Extrémom. Chvíľu to trvalo až presvedčil sám seba, že je to možné… a potom som mu to hodil. Krásne točil otočky a pomaly si zvykal na to, čo na malých brdkoch ešte nezažil. Aj napriek nie príliš vydarenému pristátiu bol z lietania nadšený. Nadšený sme boli asi všetci aj keď sa Mircovi minulotýždňové pílenie v slabšom vetríku do 10m/s na Snilovskom sedle páčilo viac. „Gule“ tento krát našiel aj Bezo s MaxIonom. Mac predvádzal s Demom akrobatické kúsky ktoré chvíľkami nechápal Miloš. Škoda, že lanovka nepremáva až do zotmenia a tak sme museli hranu dobrovoľne na silu opustiť.
Fantastické polietanie za krásneho slnečného počasia sme ukončili tradične v drevenici u Brončeka.

Tento krát to nebola „Pjekná štace“, tento krát to bola bomba.


Ďalšie fotky TU

 


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/10/DSC04085-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/10/DSC04085-200x113.jpgLacoNaše "klubové" akcie...Predpoveď na dnes  pre Malú Fatru bola takmer jasno, 10°C a vietor 8-9m/s. Už tabuľa na dolnej stanici lanovky do Snilovského sedla (1524m/nm) vravela niečo o 16-20m/s. Tak sme rýchlo vyšľapali 950m prevýšenie za pomoci lanovky do sedla a odtiaľ turistickým presunom okolo Veľkého Kriváňa (1709m/nm) do sedla (1580m/nm) pred...Svahové lietanie