Stretnutie modelárov na hoteli Kráľova studňa – Krížna 2016 je za nami.
Počasie tento rok bolo možno až príliš teplé a tak mnohí modelári prišli domov červený a unavený, ale podľa ohlasov spokojní. Na Kráľovej studni sa nás nakoniec zišlo 27 modelárov s príslušenstvom a tento krát prišli aj „fanúšikovia“.
Ja som prišiel na hotel už vo štvrtok popoludní kde už boli Brňáci s Karlom Mrázkom a Rogerovcami. Neskoro v noci dorazili po dlhej a strastiplnej šesťhodinovej ceste spríjemnenej požívaním domácich dobrôt a hľadaní sa v lese „paštekári“ z Trenčína. Dlhšiu cestu mal už len Thomas v piatok.
V piatok sme si boli polietať na kopci už pred poludním a lietalo sa asi od desiatej do sedemnástej. Vietor fúkal do 7m/s v nárazoch a za krásneho termického počasia sme si všetci užívali lietanie. V piatok nás bola na kopci zhruba polovica. Do hotela som sa vrátil pred osemnástou unavený hlavne od slnka. Zabrať dal aj zostup dolu za veľkej horúčavy. Na hotel prichádzali ďalší účastníci a po večeri sme si sadli na terasu hotela a debatovali až do 22 hodiny. Najviac chutilo Romanovi. Dal si mäso s ryžou, potom 3 porcie palaciniek a ako „zákusok“ ešte jednu porciu mäsa s ryžou  :lol:  Stihol ešte pohrdnúť domácimi palacinkami od pani Márie. Ani sa nečudujem, že hneď potom ako mu naštartoval žalúdok to „zalomil“ :mrgreen:  .

V sobotu ráno sme sa vybrali na kopec v plnom počte a opäť bolo počasie fantastické. Vietor zosilnel a v nárazoch dosahoval 11m/s a termika bola celoplošná. Z doliny stúpal neustále teplý vzduch a tento krát nebol problém sa udržať vo vzduchu, ale dostať model dolu a bez problémov pristáť. Jednoducho ani modelom, ktoré by sa za slabších podmienok neudržali na hrane, sa dolu nechcelo. Dokonca aj Thomasov J. K. 1 – Perun si zalietal celkom slušne. Bolo vidieť veľa nových modelov aj zálety… Náčelník si dal s radosťou jeho povestný jediný let potom čo mu bez jeho vedomia poskladali model a doniesli na hranu :mrgreen:  Prekvapil Stano pre neho nevídaným dravým letom plným akrobacie s jeho Musgerom 19a. Bezo odvážne točil termiku s Doppelraabom. Romík pílil hranu s Luňákom, Roger zaúčal Anděla mravom na svahu a že si to užíval… Pred šestnástou sa začala nasúvať nad Veľkú Fatru búrka a tak sme sa pobrali k hotelu.
Po lietaní sme sa opäť všetci stretli a po večeri sme posedeli pri sledovaní fotiek a siahodlhých modelárskych debatách dlho do noci.
V nedeľu ráno sa počas raňajok prihnala búrka a keďže predpoveď počasia na celý deň bola daždivá tak sme sa pobrali domov.

Ďalšie fotky tu: Laco,  Thomas Ferchland; David Štěpánek; Vojto Stupák; Jirka Pavlík; Roman Smrček; Roger piatok, Roger sobota,


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1859-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1859-170x113.jpgLaco2016 - vetroneStretnutie modelárov na hoteli Kráľova studňa - Krížna 2016 je za nami. Počasie tento rok bolo možno až príliš teplé a tak mnohí modelári prišli domov červený a unavený, ale podľa ohlasov spokojní. Na Kráľovej studni sa nás nakoniec zišlo 27 modelárov s príslušenstvom a tento krát prišli aj 'fanúšikovia'. Ja...Svahové lietanie