Vlečných je síce ako maku, ale vlekárov ako šafránu. Ja sám seba nevyvlekám, Mac nemá pripraveného Jaka na sezónu a tak som musel na zálet hladať vlečnú v zahraničí. Ochotu prejavil Honza Vališ z Valašsko-Hanáckého pomezí. Spich sme si dali na letisku v Hranicích – Drahotuších. Trošku sme meškali a 15tu hodinu sme nestihli, lebo Mac kompletoval vetroňa ešte tesne pred odetom. Na letisku už bolo zopár domorodých modelárov a Ludvík s manželkou. Väčšinou staré známe tváre, záruka pohodového dňa. Prekvapenie pre mňa bolo, že Milan Cvenar tiež prišiel s vlečnou a vlekal ako starý harcovník. Doposiaľ som ho videl iba krásne vodiť jeho ešte krajšie vetrone. Počasie ako na objednávku, teplo bezvetrie, občas termický závan.

Na rozdiel od historičákov šlo skladanie vetroňov ako po masle a do minúty bolo pripravené. Ja som letel prvý a Mišo ako druhý. Vlečnú páčkoval Honzík. Oba lety boli bezproblémové, ale obaja sme museli po pristátí odvrtávať olovo zo špice. Po druhom lete som ešte málo podložil výškovku, lebo ešte stále bola jemne natiahnutá a ťažisko sa javí ako vcelku dobré. Ja som odletel celkom 5 letov a myslím, že ASHčka budú veľmi lietavé aj na svahu (nie na brdkoch). Skúsil som aj rýchly prelet ukončený ostrou stúpavou zatáčkou a krídla sa ani nehnú, takže pevnosť výborná. Vyskúšal som aj núdzové pristátie do repky po tom ako vlečnej chcípol motor vo výške tak 5metrov. Myslím, že obaja sme so záletom spokojní. Na ceste domov sme si ešte dali pozáletovú kávičku s nealkopivom a ukončili tak úspešný modelársky deň.
Druhý, svahový zálet sa uskutoční o týždeň na Krížnej. Dúfam, že počasie nesklame.

Viac fotiek tu: Laco

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1597-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1597-170x113.jpgLacoNaše "klubové" akcie...Vlečných je síce ako maku, ale vlekárov ako šafránu. Ja sám seba nevyvlekám, Mac nemá pripraveného Jaka na sezónu a tak som musel na zálet hladať vlečnú v zahraničí. Ochotu prejavil Honza Vališ z Valašsko-Hanáckého pomezí. Spich sme si dali na letisku v Hranicích - Drahotuších. Trošku sme meškali...Svahové lietanie