Na dnes bola celkom optimistická predpoveď počasia a tak sme sa dohodli, že pôjdeme na Lysicu vyskúšať nové pípadlo na bázy.
Účasť prislúbili všetci schopný letci z Bačabúk klubu. Súťaž sme zámerne nenahlásili do kalendára ZMOSu, lebo by určite nefúkalo, alebo pršalo.  :lol:
Na kopec sme dorazili cca o jednej popoludní, Miloš sa nechal vyfotiť s čerstvým diplomom z Braunsbergu, dali si po cvičnom lete a začali stavať pomotané bázy. Po niekoľkominútovom rozmotávaní sa dielo podarilo. Miloš nahradil jednu vybitú Lipolku a mohlo sa začať testovať. Každý sme si dali pár skúšobných kôl a potom už šlo do ostrého.
Lietali sme vždy 3 kolá počas jednoho letu aby sme odlietali čo najviac kôl. Nakoniec sa odlietalo 9 kôl. Podmienky boli vcelku rovnaké pre každého a tak sa nikto nemal na čo vyhovárať a rozhodovali viac menej iba chyby v pilotáži. Vietor fúkal stabilný 4-5m/s v nárazoch do 7m/s. Točil sa v kolmom smere na kopec +- 5° na každú stranu. Takže vcelkú ideálne podmienky na tréningové polietanie. Prvé prelety cez bázy si vyskúšali Mirec, Juri a Dráčik. Pri bázach sme sa striedali všetci a taktiež pri časomiere.
Najrýchlejší čas dňa mal Miloš časom 42,43s. Cenu slimáka získal Mirec časom 73,73 keď dva krát točil pred bázou a musel sa vracať. Lietal s požičaným modelom aj vysielačom, lebo bol hnilý si zobrať svoj. Ja som lietal trvale podpriemerne a na Miloša som dnes nemal a natrel mi to aj Juri. Toš víťazovi patrí gratulácia a my porazení sa budeme musieť zlepšiť. Miloš zdúchol ako prvý asi musel ísť vyvenčiť prítulku a Mirec ešte šiel naposledy tento víkend pozrieť svokru. V podvečer sme sa ja, Juri a Dráčik tradične zastavili v Bohuslaviciach v penzióne Žákovic na výborné stejčíky a všetko prebrali.
Dnes to bola super relaxovka a už sa všetci tešíme na ďalší zlet.

Výsledky:
1. Miloš – 8546
2. Juri – 7984
3. Laco – 7832
4. Dráčik – 7591
5. Mirec – 7159
Výsledková listina TU:


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2017/05/DSC_5796-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2017/05/DSC_5796-170x113.jpgLacoF3FNaše "klubové" akcie...Na dnes bola celkom optimistická predpoveď počasia a tak sme sa dohodli, že pôjdeme na Lysicu vyskúšať nové pípadlo na bázy. Účasť prislúbili všetci schopný letci z Bačabúk klubu. Súťaž sme zámerne nenahlásili do kalendára ZMOSu, lebo by určite nefúkalo, alebo pršalo.  :lol: Na kopec sme dorazili cca o jednej popoludní,...Svahové lietanie