Dnešná seriálová súťaž sa konala na kopci Bezovec.

Ja som mal taký deň blbec a už od rána bolo všetko zle. Najskôr doma, potom na samotnom kopci. Celou cestou na súťaž ohýbalo stromy a po výjazde na Bezovec takmer bezvetrie napriek tomu, že všade dulo. Urobil sa brífing a čakalo sa na vietor. Prvé skúšobné lety sa s odľahčenými modelmi urobili asi o desiatej. Potom sa čakalo na regulárne podmienky ešte asi pol hodinu.
Konečne začali súťažné kolá. Podmienky dosť obtiažne, vietor fúkal cez proti kopec Panská Javorina a tak to bolo dosť rozrotorované zhora, v doline bezvetrie… Časy sa lietali okolo 60 sekúnd, ja som sekol bázu. Bázu som sekol aj v druhom kole, nervozita a skrat v hlave spôsobili pád môjho Shorta pri pristávaní do lesa v závetrí. Po desiatich minútach hľadania som ho našiel. Poškodenia opraviteľné, ale k realizácii asi nikdy nedôjde. Chýba čas. Na bezovci som už pristával snáď 100x a vždy bez problémov. Aj dnes všetky ostatné pristátie boli k nohe.
Džentlmensky ma zaradili na koniec listiny a tak som stihol odlietať s Pitbullom tretie kolo. S Pitbullom mám málo nalietané hlavne v zlých podmienkach a tak som sa trápil až do konca súťaže. Kdybych to byl býval věděl tak bych sem býval nechodil… Umiestnenie je moje najhoršie. Skončil som tretí od konca. Osobná, hlavne psychicka  prehra. Musím to dostať z hlavy, zajtra téning na Peckovej a vo štvrtok tradá na súťaž do Poľska na Mechelinki. Škoda, že nebudem mať záložný model. Objednaný Pitbull 2 jaksi stále nie je.

Celkovo sa odlietalo 8 kôl. Vyhral Vlado Šimo pred Ľubom Ivanom a Milošom Hudcovičom.

Výsledky na F3X.sk


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/05/DSC_9901-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/05/DSC_9901-170x113.jpgLacoF3FNajnovšie  Dnešná seriálová súťaž sa konala na kopci Bezovec. Ja som mal taký deň blbec a už od rána bolo všetko zle. Najskôr doma, potom na samotnom kopci. Celou cestou na súťaž ohýbalo stromy a po výjazde na Bezovec takmer bezvetrie napriek tomu, že všade dulo. Urobil sa brífing a čakalo sa...Svahové lietanie