Tento rok sa konal ďalší ročník Oderských aerovlekov  a už tradične na letisku MoK Aeroklub Hranice.
Pôvodne som v tomto termíne mal lietať na súťaži F3F na Donovaloch Slovakia Open kde som bol prihlásený. Predpoveď počasia hlavne na piatok bola nič moc a tak som radšej potiahol v práci, kde máme sklz. Keďže tým pádom mi zostala sobota voľná, rozhodol som sa ísť do Hranic. Potreboval som totiž zalietať Luňáka.
Vyrazil som ráno pred ôsmou a už o 3/4 na desať som vybaľoval auto na letisku. Tam už od piatku bolo riadne stanovo-karavanové mestečko. Účasť bola tento rok prekvapivo vysoká. Raz darmo Hynkove údené kolená majú meno… Stojánka už bola zaplnená modelmi a tak som sa po zvítaní aj ja pobral skladať Luňáka. Dokedy som ho doniesol aj ja na stojánku už burácali vlečné a celý deň neúnavne ťahali vetrone do stratosféry. Ja som si dal v kľude kávičku a podebatil s kamarátmi a pozeral som na kolotoč na ploche. Vo vzduchu bolo stále plno a 8-10 vetroňov plus vlečné bol štandart. Prišiel na rad aj zálet môjho Luňáka ktorý sa úspešne dostal do vzduchu o 10:27 miestneho času. Po pristátí som nalial zajden z domácej jabĺčkovice každému čo „mohol“ a Erik mi stihol pokrstiť krídlo Luňáka. Do obednej prestávky som stihol ešte jeden let. Okolo 14:30 sa prehnala nad letiskom prehánka a lietať sa opäť začalo o štvrtej až do zotmenia. Keďže letisko bolo plné krásnych vetroňov bolo sa stále na čo pozerať. Stihol som celkom 6 úspešných pristátí a Luňák bol vo vzduchu dokopy asi hodinu. Pred zotmením som ho zbalil a pripravil si v aute spálňu.
Pod hlavným stanom sa už zbiehali piloti a tak som sa „zúčastnil“ aj ja. Pípa s pivkom + presostroj fungovali ako samoobsluha a domáce špeciality nalievali tí čo čosi priniesli. Spomínalo sa na časy minulé, kamarátov ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami, popritom sa tradične ohováralo, rozprávali vtipy ktoré občas zastavovali dych a do ucha hrali Jura na banjo a Honzík na gitaru. Obzvlášť banjo znelo fantasticky. Zábava pokračovala do noci.
Ráno som potiahol do pol ôsmej, urobil si kávičku a začal som sa baliť na cestu domov, lebo som mal ešte dajaké povinnosti. Rozlúčil som sa aspoň s podaktorými a frčal som domov.

Výborná akcia a kto nebol, môže banovať.Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/09/DSC_0897-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/09/DSC_0897-170x113.jpgLaco2018 - vetroneAkcie - vetroneAkcie, súťažeTento rok sa konal ďalší ročník Oderských aerovlekov  a už tradične na letisku MoK Aeroklub Hranice. Pôvodne som v tomto termíne mal lietať na súťaži F3F na Donovaloch Slovakia Open kde som bol prihlásený. Predpoveď počasia hlavne na piatok bola nič moc a tak som radšej potiahol v práci, kde...Svahové lietanie