Dostalo sa mi cti zalietať a odladiť prototyp svahového špeciálu Wasabi F3F. Prototyp sa rodil takmer rok od prvej myšlienky, návrhu profilov od Dirka Pfluga, v 3D to nakreslil Fero Valent a zrealizoval to Juri.
Prototyp je vyrobený z predforiem a slúžil na vyladenie prípravkov na rezanie krídiel, motýľa, ale aj na testovanie a odladenie náhonov na krídelká a klapky RDS a tomu zotpovedá aj jeho vzhľad… na krásu sa nehralo. Náhony sú použité od firmy MPjet. RDS bolo urobené za pomoci kamaráta Vlada Šima. Ešte prídu malé úpravy, ale to až na prvom kuse z riadnych foriem. Model je osadený HV servami Futaba. 2x S3777SV a 4x S3174SVi, prijímačové akumulátory LiIon Sony 18650/3000mAh.
Prvý a druhý let absolvovalo Wasabi na Myjavských kopaniciach. Tam to bol viac menej boj s veľkými výchylkami ktoré som ani nestihol nastaviť a bol som vypoklonkovaný strážou CHKO a vstup autom bol ocenený na 20€. Potom som sa presunul na Bezovec, kde to fúkalo celkom slušne, ale sprava cez protikopec. Pred prvým letom som si stihol dať aspoň expá na VOP, ale zjavne to nestačilo, lebo veľké výchylky na VOP a v mixe Snapflap poslali Wasabi v tretej zatáčke takmer k zemi. Ďalšie lety som zmenšoval výchylky a skúšal posúvať ťažisko. Ako najlepšie sa osvedčilo to, čo bolo nastavené pred prvým letom.
Druhý deň nemalo fúkať, ale aká taká predpoveď bola na Liptov. Tak som sa druhý deň vybral tam. Predpovedané 3-4m sa nenaplnili a tak som dal jeden skúšobný let pri vetre 1,5-2m/s. Bolo to skôr plíženie, plazenie, ale Wasabi to ustálo.
V strede ďalšieho týždňa som si o 18tej vybehol aj s Jurim na Lysicu kde fúkalo spočiatku do 3m/s, ale asi po 3/4 hodine sa trošku rozfučalo a tak som si polietal a Juri to konečne videl naživo letieť.
Tento pracovný týždeň fúka JV vietor a tak po práci chodím na 2-3 skoky na Polníky. Začínam ho dostávať do ruky, len škoda, že som si včera zabudol kameru keď boli podmienky oveľa lepšie ako dnes.
Testovacie lety budú dúfam pokračovať a Wasabi sa môže zaformovať.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/06/IMAG_20190601-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/06/IMAG_20190601-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieDostalo sa mi cti zalietať a odladiť prototyp svahového špeciálu Wasabi F3F. Prototyp sa rodil takmer rok od prvej myšlienky, návrhu profilov od Dirka Pfluga, v 3D to nakreslil Fero Valent a zrealizoval to Juri. Prototyp je vyrobený z predforiem a slúžil na vyladenie prípravkov na rezanie krídiel, motýľa, ale...Svahové lietanie