Keďže dráčikovi cez Voľby 2020 zálet kvôli pracovným povinnostiam nevyšiel, dnes nadišiel deň „D“. Poveternostné podmienky boli presne také ako bola predpoveď počasia. Teplota 9°C, ešte o 12:00 fúkal mierny vietor od severu, 12:30 nastalo totálne bezvetrie, ktoré sme prečkali na káve u nás u Vanča, aby o 13:00 prišli prvé náznaky vánku od juhu. To bol signál vyraziť na Lysicu. Ako sme sa šplhali na kopec vietor silnel a keď sme vyšli z auta pod kopcom tak som mládencom zavelil 750g do spojok. Ja som tam bol tento krát bez modelu, lebo niekto musí takúto udalosť aj zdokumentovať. Juri vyšliapal na kopec so zloženým modelom, Dráčik skladal až hore. Musel niečim   potlačiť žalúdočnú nervozitu. Pokiaľ Dráčik skladal Juri si počkal až odletí padáčkar aby si polietal s prototypom. Potom už nastala očakávaná chvíľa.
Vietor bol kolmý a tak Juri vrhol. No a nič… nebolo treba robiť nič. Nastavenia sedeli, trimovať sa nemuselo a asi po 30tich sekundách už dráčik točil „bázy“. Na jeho pomery až veľmi dobre zvládal zákruty, pohľad naňho bol úplne iný ako keď lietal s jeho modelmi staršieho dáta pôvodu Wizardom a Extrémom. Myslílm si, že tento rok od neho môžeme očakávať lepšie časy a body. Dráčik aj Juri dali po dva lety a potom nás, ako sa na zálet patrí, pozval Dráčik na žvanec k Žákovicovi. Povestné stejčíky na zelenom korení boli opäť fantastické a Dráčikovi vybielili peňaženku. Dúfam ale, že tento krát ho útrata nebude mrzieť a šťastné pocity z úspešného záletu to „prebijú“.

Konec hlášení a tešíme sa na prvú súťaž.
Bude aj krátke video.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/03/DSC_3123-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/03/DSC_3123-170x113.jpgLacoF3FNajnovšieKeďže dráčikovi cez Voľby 2020 zálet kvôli pracovným povinnostiam nevyšiel, dnes nadišiel deň 'D'. Poveternostné podmienky boli presne také ako bola predpoveď počasia. Teplota 9°C, ešte o 12:00 fúkal mierny vietor od severu, 12:30 nastalo totálne bezvetrie, ktoré sme prečkali na káve u nás u Vanča, aby o 13:00...Svahové lietanie