Dnes sa odlietala seriálová súťaž ktorú organizovali mládenci z hlavnej dediny na ich domovskom kopci, na Turbulátore. Predpoveď vetra bola všakovaká, ale skutočnosť v dobrom predčila očakávania. Súťaže sa zúčastnilo 11 pilotov, z toho Josef Wiklicky z blízkeho Rakúska. Škoda, že neprišli žiadny stredoslováci a tak môžu banovať, ale aspoň nálada bola výborná a iba ja som celý deň rýpal do repreMiloša, lebo jeho bublinový príbeh nemal konca. Musí zapracovať na pristávaniach, lebo na mojej súťaži bude mať samé nuly… Celkovo sa odlietalo 15 kôl.
Po rannom brífingu o pol desiatej sme po malej prestávke začali lietať vo veľmi slabých, ale súťažných podmienkach. Ja som mal štartové číslo 1 a tak aj dopadol prvý let. Postupne sa podmienky lepšili a ku koncu kola sa už lietali o 10 sekúnd rýchlejšie časy. Od asi tretieho kola boli podmenky naparádu a lietali sa vyrovnané časy až na pár bublinových úletov. Ja som zaletel 2 tisícky, ale zapísal aj jednu nulu keď som lietal tak nízko, že to až bolo vo výške 0mm a pristál som na zemi.  Mal som aj jednu opravu, keď vypadol konektor na báze, zrovna v čase keď som letel mizerný let. Pánboh zaplať za tie dary. Oprava však po seknutí bázy nedopadla dobre a tak bolo spravodlivosti učinené za dosť…  Krásny letový deň sme zavŕšili pätnástym kolom o sedemnástej hodine a po zbalení fidlátek sme sa presunuli na kolibu pri Kunovskej priehrade kde prebehlo vyhlásenie výsledkov, popri večeri. Vyhral zaslúžene Fero Ruisl, druhý bol prekvapivo Robo Bartok, tretí Josef Wiklicky. Najrýchlejší čas mal Miloš Eldorado Hudcovič a bramboru si vyslúžil bublinár dňa repreMiloš. Poohovárali sme všetkých čo neprišli pogratulovali víťazom a o dvadsiatej som bol doma.
Fotky Laco
Výsledky na F3x.sk

Pjekná štace.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200905_105401-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/09/IMG_20200905_105401-151x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FDnes sa odlietala seriálová súťaž ktorú organizovali mládenci z hlavnej dediny na ich domovskom kopci, na Turbulátore. Predpoveď vetra bola všakovaká, ale skutočnosť v dobrom predčila očakávania. Súťaže sa zúčastnilo 11 pilotov, z toho Josef Wiklicky z blízkeho Rakúska. Škoda, že neprišli žiadny stredoslováci a tak môžu banovať, ale...Svahové lietanie