Predpoveď počasia na prvý decembrový víkend bola pre svaholetcov veľmi priaznivá. Teplota na západe Slovenska 12-14°C, JV vietor 8m/s v nárazoch do 20m/s v sobotu. Hurá na Turbulátor. 
Ešte pred dvomi rokmi mali mládenci z hlavnej dediny teplotný limit na lietanie 14°C, minulý rok to skresali na 10°C a tento rok by už pristúpili aj na +6°C. Aspoň mám s kým trénovať. Fero a Luděk dorazili na Turbulátor o jedenástej, mne sa podarilo až po dvanástej. Teplomer v aute mi ukazoval 12°C. To už mládenci pílili veselo a mňa hneď po zložení modelu poslali do vzduchu, že som na rade. Vietor fúkal celkom kolmo asi 6m/s, teda predpoveď ani zďaleka nekorešpondovala s realitou. Vzduch bol ale hustý ako med a tak to nosilo výborne. Postupne vietor zosilnel na 8 a miestami do 10m/s. Panovali podmienky (FAI ++), aké som na Turbulátore zažil druhý krát od doby čo som tam letel prvý krát. V každom lete boli krátke výpadky do jednej minúty, ale 80% času sa lietalo veľmi svižne. Lietali sme až do súmraku a keďže nám Cézar ešte neotvoril reštauráciu pri Kunovskej priehrade, tak sme sa vyboxovali a vybrali sa domov. Dohoda bola jasná. Aj zajtra je deň…
V nedeľu bola pre Trenčín a okolie predpoveď VJV 8-9m/s v nárazoch do 14m/s. Na Turbulátor príliš zľava a tak som chcel mládencom predstaviť môj tréningový kopec Drieňová nad Dolnou Súčou, lepšie zapamätateľný ako Polníky, pre Luďka Popolníky. Na vrchol sme sa po túre, bo autom sa do CHKO nepatrí, dostali o 11:15 a fúkalo okolo 6m/s. Ja som to hodil ako prvý aby mládenci videli ako to tu chodí, teda lieta a ako sa pristáva. Potom ale prišiel Rumburak, zavesil sa na 2 hodiny nad dolinu a nastali súťažné FAI podmienky. To kvôli Luďkovi, lebo ten už spomínal, že by sme mali chodiť trénovať nie len na bomby, ale aj vo FAI podmienkach, lebo nás bublinári prelietavajú… Tak sa mu splnil sen. Bolo teplo, na vrchole svietilo slniečko a fúkalo 3-4m/s. Pri bublinách sa pískalo, medzi bublinami termičilo v stratosfére. Na kopec došiel aj Jury Aviatik aby nám ukázal čo všetko zabudol za 2 mesiace nelietania. Fero práve v tej chvíli zalietaval ich nový spoločný model (aj Luďkov), nech im dlho slúži. Rumburak sa rozpadol asi o pol tretej a vietor zosilnel. Striedali sme sa opäť až do zotmenia. Pobalili sme sa a vyrazili na kawm. Paščekárom som bol ukázať našu svetoznámu kafetériu, lebo oni ako posledný svaholetci nepili ten slastný mok priamo v strede vesmíru.
O pol šiestej sa vybrali do hlavnej dediny a cestou tam určite preberali perfektný víkend, v ktorý sme pred týždňom ani nedúfali. Dúfam, že najbližšie rozmrznú aj ďalší západniari, bo východniari 2 dni píli(li)na Krochve.
Páni bolo mi potešením a štátnym sviatkom.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/12/IMG_20201206_124549-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/12/IMG_20201206_124549-151x113.jpgLacoF3FNajnovšiePredpoveď počasia na prvý decembrový víkend bola pre svaholetcov veľmi priaznivá. Teplota na západe Slovenska 12-14°C, JV vietor 8m/s v nárazoch do 20m/s v sobotu. Hurá na Turbulátor. Ešte pred dvomi rokmi mali mládenci z hlavnej dediny teplotný limit na lietanie 14°C, minulý rok to skresali na 10°C a tento...Svahové lietanie