Na sobotu a nedeľu si ma Luděk vyžiadal z dielne, že vraj potrénujeme. Prihlásil sa aj Robo Bartok. Páni z Prešporku ale nezvládli kovidovú situáciu, Robo prišiel až na poludnie a tak sme sa dohodli s repreMilošom, že polietame v trojici aspoň na Lysici. Robo tam chcel otestovať svoje nové meracie zariadenie.
Dorazili sme okolo trinástej. Fúkalo 7-8m/s a nárazy do 10m/s. Naložil som na 3100g čo bolo dosť málo a na druhý let som pridal na 3600g. Toľko lietal aj Miloš s Pitbullom. Vyššia hmotnosť bola nutná kvôli turbulenciám a naložený model to viac „vyhladil“. Do 16:30  fúkal nesúťažný vietor a potom to začalo klesať na súťažných 4-5m/s. V dobrých podmienkach sme lietali  štyridsiatkové časy a päťdesiatky boli iba sporadické keď fúkol studený. Pred osemnástou sme zbalili fidlátka a presunuli sa na chatu, kde sme vo všetkej počestnosti stiahli fľašu domoviny a hodinu po polnoci sme šli spať, bo ráno bola v pláne cesta na Turbulátor. Veď ho ešte nemal tento rok kto otvoriť…
Na Turbulátore vymenil Miloš Hudcovič repreMiloša a opäť sme lietali traja. Na Turbo pri vetre 12m/s + treba mať gule a to zrejme u repreho nehrozí, keďže on si chodí polietať a nie potrénovať. Na začiatok som naložil 3600g ale po asi troch minútach som sadol a naložil na 4100g. To bolo na včera ideálne ale mal som aj lety kedy by uviezol aj FAI max.
Turbo bolo včera adrenalínové a lietadielka pekne pískali. Ideálna letová výška bola asi 10m. Nízko nad zemou za kríčkami to bolo veľmi turbulentné. V „repre“ výške nad kríčkami sa dali lietať veľké rýchlosti.
Parádny tréningový víkend sme ukončili asi o pätnástej bo hlad je sviňa.
Opäť pjekná štace a kto nebol, môže si hlavu búchať o stenu.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210410-WA0018-640x361.jpeghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210410-WA0018-200x113.jpegLacoF3FNajnovšieNa sobotu a nedeľu si ma Luděk vyžiadal z dielne, že vraj potrénujeme. Prihlásil sa aj Robo Bartok. Páni z Prešporku ale nezvládli kovidovú situáciu, Robo prišiel až na poludnie a tak sme sa dohodli s repreMilošom, že polietame v trojici aspoň na Lysici. Robo tam chcel otestovať svoje...Svahové lietanie