Konečne sme si mohli po 3/4 roku zatrénovať s meranými časmi. V týždni som obvolal, napísal možným trénovateľom. Prišli takmer všetci. Polda Miloš sa ospravedlnil, Robo sa ospravedlnil, Mrvečka ani neodpísal a Šimto, druhý najlepší pilot na Slovensku eva, ten ticho pomlčal a radšej trénoval doma na bočák vetra na čistých svážikoch. Bo Turbo je Turbo a tam treba mať gule, tento svah modrým leštenkám  nepraje. Tréningu sa zúčastnilo 10 pilotov, ale Ivan Svetlík mal technické problémy a tak iba sedel na Áčkovej báze. Vďaka aj za to. Utvorili sme 2 skupiny po päť pilotov aby bol aj Igor Veľký spokojný a po prezretí negatívnych testov a očkovacích preukazov sme mohli ísť na vec.
Začali sme trénovať po jedenástej hodine, vietor 4-8m/s nárazy cez 10m/s. Počasie si opäť pohrávalo s pilotmi. Ja som si nahneval boha bublín hneď v prvom kole, keď hlava ešte nebola prepnutá na merané časy a po seknutí druhej bázy som nereagoval na Ferovo „nebol“ a lietal som si ďalej a samozrejme som „nebol“ ani vo štvrtej báze a tak som si odlietal 12 báz a z mega vzduchu bolo 62s za 745b. To bola moja posledná bublina. Slušný vzduch som mal ešte v siedmom kole 45s za 948b. Zbytok iba trápenie. Buďto som dostal niečo na prvé 2-3 prelety, alebo na posledné 2 a keď som si chcel po preletení poslednej bázy ešte „zabejčiť“ na bubline tak ma riaditeľ výpočtového strediska zrušil jak žiadosť na opušťák a musel som pristáť. Ale aj tak som si dal 4 prelety :mrgreen: . Inak iba sračky, sračky, sračky. Dokazujú to fakty, že začiatočník Ľuboslav ma prelietal s 20 ročnou Akáciou v piatich kolách a Dráčik s Wizardom pamätajúcim ešte Napoleona, ma prelietal v šiestich kolách a iba škrtačka ma udržala v poradí pred nimi. 
Ostatní piloti si myslím schuti zatrénovali. Najlepšie skončil najlepší slovenský F3F pilot všetkých čias Fero Ruisl, ktorý so šiestimi tisíckami vyhral o parník pred najväčším bublinárom eva repreMilošom. Keby repre vedel aspoň trochu udržať stopu ako Fero tak musí vyhrať. Dobre zalietal aj Ľubo Ivan ktorý to mal prvý tréning po pol roku. Luděk ništ výnimočné, Juri super, Dráčik prekvapivo dobre, Mirec vystresovano a Lubo zaletel svoj štandart.
Smoliar dňa bol Mirec, ktorý zapichol Pitbulla do asfaltu po zbytočne opakovanom pristátí a na Race machine mu odišlo servo a tak nedolietal. Trápenie som odpískal o sedemnástej.
Po tréningu sme zavítali na motorest pri Senickom mori, šéf tlačového odboru  a riaditeľ dátového strediska Fero urobil vyhodnotenie a dali sme si dobrú večeru. Nemali už síce nealko pivo ani kofolu ani…, ale my aj tak pijeme biele pivo. Dobre sme sa bavili a ohovárali sme Liptákov a Gemerčanov. Keďže generála čakateľa Mirca manželka rozkazom odvolala tak sme o dvadsiatej stretnutie ukončili… Bryndzové pirohy boli super, a možno som bol iba hladný.

Nebola to pjekná štace. 
Výsledky:

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/05/DSC_3512-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/05/DSC_3512-170x113.jpgLacoF3FNajnovšieKonečne sme si mohli po 3/4 roku zatrénovať s meranými časmi. V týždni som obvolal, napísal možným trénovateľom. Prišli takmer všetci. Polda Miloš sa ospravedlnil, Robo sa ospravedlnil, Mrvečka ani neodpísal a Šimto, druhý najlepší pilot na Slovensku eva, ten ticho pomlčal a radšej trénoval doma na bočák vetra...Svahové lietanie