Predpoveď počasie pre územie SR bola na tento víkend nič moc. Tak som o „Pálenici“ ani neuvažoval a rozhodol som sa otestovať nový Covid-pass. Prvý letový deň bola sobota, zo soboty som ani nerobil žiadny záznam, žiadne fotky, žiadne pohyblivé obrázky. Toto mal na starosti tentokrát tím majstra sveta. No a tak to aj dopadlo… Nic nebude. 
Sobotňajšieho lietania za dobrých podmienok sa zúčastnil Juri, Laco, Ivan, Fero, Luděk. Okrem nás ešte Marko zesfinska a zopár miestnych „zavadzačov“. Vietor fúkal 5-4m/s podporený termikou. Lietalo sa parádne, vzduch čistý bez poryvov. Okolo sedemnástej som vyložil 400g na 2600g, lebo vietor slabol a Luděk zavesil darček pre Juriho na strom. Odniesla si to na šťastie iba nábežka, oprava na pár minút. Okolo osemnástej som zavelil na ústup do Pétržky do reštaurácie Most – z mosta do prosta. Výborne sme sa nabumbali a po dvadsiatej sme vyrazili domov.
Nedeľu som strávil v dielni a bombovanie prišlo na rad až v pondelok. Cyrila a Metoda sme oslávili opäť na hnedom.
Ja som si privstal a na kopci som bol pár minút po deviatej. Fúkalo das 6m/s a výborné podmienky, optimálna nálož bola na 3200g. Po prvom lete som bol vysmiaty ako malý chlapec. Fantázia. Asi po trištvrte hodine dorazil Luděk, po ňom Ivan Svetlík a nakoniec duchom neprítomný Fero, zrejme mala manželka iné plány a nezhodli sa, ale to som sa ho bál opýtať… To už som mal za sebou „X“ štartov a podmienky sa mierne zhoršili. Vietor klesol na 5m/s a stočil sa decentne zľava. Postupne dorazili aj miestny, ale tento krát našťastie veľmi nelietali. Po dvanástej som vyložil na 2800g. O štrnástej som sa musel porúčať bo dobre bolo a netreba si to škriabať.
Kto v týždni umrel a nedostavil sa môže banovať, rovnako aj tí čo žijú a nedošli. Super víkend na svahu, pjekná štace. Škoda že ženáči budú „žehliť“ aby mohli ísť budúci víkend na súťaž, ktorá sa ale pre zlú predpoveď asi nebude konať.
Konec hlášení. Idem rezať krídla.Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210703_164805-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210703_164805-151x113.jpgLacoF3FNajnovšiePredpoveď počasie pre územie SR bola na tento víkend nič moc. Tak som o 'Pálenici' ani neuvažoval a rozhodol som sa otestovať nový Covid-pass. Prvý letový deň bola sobota, zo soboty som ani nerobil žiadny záznam, žiadne fotky, žiadne pohyblivé obrázky. Toto mal na starosti tentokrát tím majstra sveta....Svahové lietanie