Tento víkend boli aké také predpovede vetra v sobotu na Ostrý a v nedeľu na Havran. 
V sobotu som sa vybral hneď ráno po ôsmej, lebo som veril, dúfal… Na Ostrý sa ako prvý driapal po mokrej tráve Ľuboslav, v posednom stúpaní som ho ale sprosto predbehol a na vrchole som bol prvý. Keďže sa jeho Škodovka trápila ďalej takmer ho predbehli Ľubo Ivan s repreMilošom. Posledný dorazil Dráčik. Fúkalo FAI 3-4m/s, ale hneď sa začalo lietať. 3-4m je ako na Gugli 5-6m/s. Lietali sme do poludnia kedy zavítala prehánka v podobe silnejšej rosy a vietor na hodinu a pol skapal. Počas tejto doby prešlo niekoľko pár minútových prehánok. Po štrnástej sa od Moravy ukázala modrá obloha, vietor zosilnel a miestami to fúklo aj 7-8m/s. Najlepšie podmienky som vyžral asi ja s Milošom. Postupne podmienky trošku zoslabli, ale dalo sa dobre trénovať. Dráčik, Ľuboslav aj Miloš mohli trénovať stopu, ale repreMiloš šiel vlastnou cestou. Bázy nám kontrolovali moje kamery vzdialené od seba 97m. Myslím, že sme si všetci zalietali do sýtosti a každý bol spokojný.
V nedeľu som sa vybral na Havran až pred dvanástou a na kopec som dorazil 12:40. To už tam od deviatej lietal Ľubo Ivan, od desiatej Fero, Luděk a Miro Kocmunda. Fúkalo celkom slušne, ale premenlivo. Nakladal som od 2800g do 3200g. Vietor osciloval mierne zľava po stred, takže sme si dobre potrénovali na bočák vetra. Škoda, že tam tentokrát nedorazil slúbivší repreMiloš, mohli sme čo to okopírovať, lebo ten to tam má zmáknuté do strieborna. Dnes bolo oveľa chladnejšie ako včera a teplota sa pohybovala okolo 14°C, takže som si na stoličku vytiahol aj deku na kolená. Po oba dni bola v plnej permanencii moja kaviareň.  Opäť sme všetci nalietali po veľa tréningových minút a pred zotmením sme vyrazili na salaš pri Kunovskej priehrade. Pôvodná obsluha bez chýb, jedlo výborné, ohováračky tiež. Pjekná štace, vydarený svahový víkend.
Konec hlášení.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/09/IMG_20210918_160740-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/09/IMG_20210918_160740-151x113.jpgLacoF3FNajnovšieTento víkend boli aké také predpovede vetra v sobotu na Ostrý a v nedeľu na Havran. V sobotu som sa vybral hneď ráno po ôsmej, lebo som veril, dúfal... Na Ostrý sa ako prvý driapal po mokrej tráve Ľuboslav, v posednom stúpaní som ho ale sprosto predbehol a na vrchole...Svahové lietanie