Na pôvodný termín súťaže sme boli prihlásení traja zo Slovenska, ja Rudy a Bobo. Náhradný termín kolidoval s Bobovým Samba cupom F5J a tak som musel ísť sám. Pôvodne som chcel vyraziť v sobotu ráno okolo pol štvrtej, ale uvedomil som si, že s koňom som sa nestretol, nikoho som nezabil a tak som vymyslel dvojdňovú cestu tam. V piatok som vyrazil na letisko kde sa lietal Samba cup, bo to je po ceste. So šaľenymi s RC letka Košice som čo to popivoval, čo to pogriloval a unavený z cesty šiel pred polnocou spať. Ráno pred piatou som sa v tichosti vyparil a tradá do Poľska. Cestou som sa zastavil na kávu a povinnú očistu, kúpil niečo na ziedenie a na kopec v Rusku som dorazil pred ôsmou. Nabalil som si všetko do batoha a výšľap  dlhý asi kilometer som zvládol kupodivu úplne bez problémov. Kopec je podobný Vladovej Krochve. Orientovaný je na západ a východ a dlhý je asi kilometer s veľkou plochou na pristávanie. Predpolie rovina so zopár stromami a kríkmi. Prevýšenie svahu je asi 40m a sklon 70-80%. Od východu plytší.
Brífing bol o 3/4 hodinu neskôr ako podľa propozícií a lietať sa začalo cca o desiatej. Na brífingu sa dohodlo, že na bázach sa budeme striedať všetci, lebo aj v Poľsku sú pípači nedostatkový tovar. Možno cesta aj pre naše seriálovky. Varunki boli dobré, vietor 10-14m/s, kierunek tiež dobrý. Lety ale ovplyvňovali mraky a termika a tak niekto chytil bublinu, ako ja v prvom kole, iný sa povozil…
Prekvapil ma Jurek Kapučíno, ktorý pred týždňom vyhral WC-ET súťaž vo Francúzsku, v prvých troch kolách lietal ako učeň. Sekal bázy, volil zlú trajektóriu letu a napriek tomu, že to je jeho domovský kopec, pohyboval sa okolo 15teho miesta. Techniku nakoniec vycibril a dotiahol to na miesto piate. Z prihlásených 23 pilotov sa nakoniec dostavilo iba 17 a Janek Gabrisiak sa lietania ani nezúčastnil. Vybalil model, postavil základný tábor, zbalil sa a zmizol… kolá šli pomaly za sebou, lebo štartér sa nevolal Bolt a často sa zbytočne čakalo na pristávajúcich. Miesta na pristávanie tam bolo hektáre.  Celkovo sa odlietalo 7 kôl. Najdlhšie sa letelo kolo piate, ktoré bolo 2x anulované kvôli prehánkam a čakaniu. Napriek tomu si myslím, že keby som to robil ja s Bobom, tak by sme tých 15 dali. Priestor tam na to bol.
Od začiatku som sa držal v prvej trojke a systematickým lietaním s maximálnym využitím daných podmienok, čo ma naučil Šimo, som sa postupne v poslednom kole dostal na prvé miesto. Konečne po roku druhých a tretích miest. Raz to muselo prísť a o to viac ma teší to, že to bolo v Poľsku kde lietalo 5-6 pilotov ktorí sa pravidelne zúčastňujú medzinárodných súťaží.
Súťaž mala byť dvojdňová, ako všetky poľské seriálovky, ale usporiadateľ po študovaní predpovedí na nedeľu usúdil, že to nemá cenu a v piatok súťaž ukončil a tak som sa mohol tešiť z prvého miesta, Marcin z druhého a Bogus z tretieho. Výsledky sa vyhlásili priamo na kopci a ja som vyrazil na 5 hodinovú cestu domov. Za Olomoucom som to ešte na 30 minút zalomil na parkovisku, lebo mikrospánky mali kadenciu jak samopal vzor 58. Doma som šťastne zaparkoval 5 minút pred polnocou.
Konec hlášení.
Výsledky na F3X vault

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/05/IMG_20220528_180357-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/05/IMG_20220528_180357-151x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FNa pôvodný termín súťaže sme boli prihlásení traja zo Slovenska, ja Rudy a Bobo. Náhradný termín kolidoval s Bobovým Samba cupom F5J a tak som musel ísť sám. Pôvodne som chcel vyraziť v sobotu ráno okolo pol štvrtej, ale uvedomil som si, že s koňom som sa nestretol, nikoho...Svahové lietanie