PODMIENKY NA GUGLI TRIKRÁT FAI +++

V nedeľu okolo 08.00 mi zavolal Milan,že Liptáci Vlado a Zdenko budú okolo 11.00 na Gugli. Nič mimoriadneho, lebo s Milanom sme sa tiež okolo druhej poobede chystali trénovať na bájnom kopci. Po krátkom pokece Milan mi oznámil, že z rodinných dôvodov/oslavy narodenín syna/ on môže prísť, len ako sme sa pôvodne dohodli. Ja som mal všetko pripravené, naložil som to Fiata a okolo štvrť na 12 som odštartoval z dvora smer Gugel. Po polhodine a stúpaní na DK som už od Dobšinej videl model nad svahom. Po priblížení po kopec som uvidel nezameniteľne kruhy na krídlach Vladkovho Shinta, ktorý si to mastil jak še patrí. Po príchode na miesto, Vlado práve pristal. Po zvítaní, okoštovaní a kávičke som poskladal Čibisa a hybaj hore. Bolo to celkom dobré ale nie také ako to predviedol Shinto a Pitbull 3 Zdenka. Do druhej, keď na kopci so svojim Volkswagenom „pristal“ Milan som si dal ešte tri štarty, no pri poslednom pristátí sa mi zlomil náhon-tiahlo smerovky tak som Čibisa zbalil a rozbalil Vikinga 2, s ktorým som lietal až do siedmej večer, so všetkými možnými závažiami. Vlado lietal perfektne, ale po každom pristáti sa sťažoval, že mu to dobre nelieta, že ma niečo s ťažiskom, ale s nášho pohľadu bolo všetko OK čo nakoniec priznal aj sám majster. Zdenko lietal veľmi dobre, ale pri jednom sadnutí v modeli niečo puklo, tak sa opravovalo, nič závažné to nebolo, len uvoľnený rámček KST klapky. Po krátkej oprave, zalepení sa išlo ďalej. Milan lietal s oboma Ordenami, veľmi dobre. Celá štreka trvala od 11.00 do 19.00 hod. 
A teraz trocha k podmienkam, ktoré som nazval 3krát FAI +++. Takéto podmienky aké boli v nedeľu na Gugli si nepamätám. Vietor južného smeru o stabilnej sile v priemere 10 metrov a termika urobili z tréningu zážitok, ktorý vie oceniť iba pilot F3F. Super podmienky, ktoré sa pravdepodobne už dlho opakovať nebudú, ale ja ako večný optimista si myslím, že v sobotu 25.júna na XVII. MRA sa takéto podmienky zopakujú.

LETU ZDAR a F3F ZVLÁŠŤ

Spávu podal Štefan Andoga

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/06/20220619_180302-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/06/20220619_180302-200x113.jpgtesterF3FNajnovšiePODMIENKY NA GUGLI TRIKRÁT FAI +++ V nedeľu okolo 08.00 mi zavolal Milan,že Liptáci Vlado a Zdenko budú okolo 11.00 na Gugli. Nič mimoriadneho, lebo s Milanom sme sa tiež okolo druhej poobede chystali trénovať na bájnom kopci. Po krátkom pokece Milan mi oznámil, že z rodinných dôvodov/oslavy narodenín syna/ on môže...Svahové lietanie