Tak sme sa po mesiaci opäť vybrali na svah pod Pekelníkom. Pred mesiacom boli podmienky takmer ideálne a nik dnes podľa predpovedí nečakal žiadny zázrak. Optimistické predpovede boli 10°C a vietor J 5-9m/s. Napriek tomu som presvedčil Miša, Juryho, Dráčika a seba, že by sme to mohli skúsiť. Keďže to bol pravdepodobne posledný poriadny svah v roku tak sa prehovárať nenechali ani Miloš Kromholc a Miloš Hudcovič. Účasť potvrdili včera večer aj eFkári Fero Ruisl, Paľo Rebroš a Slavo Šotkovský.
Už dunenie kabínky lanovky v hornej tretine svahu (na záveternej strane!!!)veštilo, že vietor bude o niečo silnejší ako znela predpoveď. Cesta od lanovky pod Veľký Kriváň bola proti silnému vetru a poriadne som si prevetral „chytené“ pľúca. Stúpanie som prežil a po prechode do žľabu pod Pekelníkom som mal čo robiť aby som sa udržal na chodníku. Nie nemal som vypité…  :lol: Základný tábor už bol vybudovaný, keďže Milošovci a Ruislovci už boli na kopci o hodinu skôr ako my. Tento krát bol až pod cestou kvôli silnému vetru. Miloš nameral max. 21m/s a bežne fúkalo okolo 20m/s. Vietor však fúkal dosť horizontálne a tak nemal taký výtlak ako pred mesiacom a aspoň ja som mal pocit, že mi to trošku „brzdí“. Napriek tomu polietanie bolo parádne a pravidelným striedaním sme si užili hranu všetci. Boli aj dajaké tie menšie škrabance ale to k tomu patrí. Jury prvý krát prevetral nové ElDorádo na poriadnom kopci, Dráčik po chvíli tiež našiel „gule“ a hodil. Myslím, že sklamaní neboli ani Ruislovci a verím, že sa na poriadnom kopci ešte stretneme.
Opäť pjekná štace.

Fotografia z našeho poletovania od Paľa Rebroša sa dostala aj do decembrového vydania R/C Soaring Digest
digsoar3

Ďalšie fotky Fero; Miloš K; Laco


 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/11/DSC04160-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/11/DSC04160-200x113.jpgLacoNaše "klubové" akcie...Tak sme sa po mesiaci opäť vybrali na svah pod Pekelníkom. Pred mesiacom boli podmienky takmer ideálne a nik dnes podľa predpovedí nečakal žiadny zázrak. Optimistické predpovede boli 10°C a vietor J 5-9m/s. Napriek tomu som presvedčil Miša, Juryho, Dráčika a seba, že by sme to mohli skúsiť. Keďže...Svahové lietanie