Tento víkend sme pokračovali v tradícii aspoň raz za rok skonzumovať na chate niečo zdravé, bravčové. Po dvoch rokoch strávených pri pečenom prasiatku sme trošku poľavili v objeme, ale v kvalite sme nepoľavili. Kúpili sme údené kolená. Inšpiroval som sa Hynkovými kolenami na akcii Odry v Hranicích.
Tento rok bolo opäť menej Rajčanov a to z dôvodu, že sme zabudli pozvať Dráčikovcov, ktorí chodia pravidelne na chatové akcie. Tradične sa na nás vykašľal Náčelník a Stano si vypýtal ospravedlnenku od Müllera. V piatok sme dorazili v popoludňajších hodinách ja, Ludvík, Juri, Mirec a Bezo. Tradičné posedenie pri klobáse, fľaši hruškovice a štyroch fľašiach vínka sa pretiahlo do 00:30. V sobotu ráno Juri urobil praženičku a tradične zanechal po sebe bordel ako v tanku. Holt musím manželke dohovoriť aby mu trošku pristrihla krídelká a učila ho poriadku.  Chalani si šli von polietať a ja som začal variť údené kolená. Do kotlíka ich vošlo 6. Medzitým dorazil aj posledný účastník zájazdu kamarát a bývalý pilot modelov 3D Roman. Keďže porozbíjal všetky svoje modely tak nám prišiel aspoň ukázať svoj posledný prírastok do rodiny nový bajk od Liptáka. Okolo dvanástej sa supy vrátili z  lúky vyhladovaný a asi cítili, že kolienka už budú pripravené. Prvú ochutnávku dostal Roman a po pol hodine som začal loviť z kotla pre všetkých. Žrádielko to bolo dobré, lebo neodolal ani Mirec, ktorý obvykle takéto dobroty nekonzumuje.
Po výdatnom obede sa išlo opäť lietať a Mirec začal pripravovať ďalší zo svojich strojov. Tentokrát smraďocha Trenéra. Po márnej snahe naštartovať (nešiel ani roztlačiť) začal s generálkou priamo na ceste. Nepomohlo. Do trenéra pôjde konečne elektromotor. Začalo sa zmrákať a bez vyrovnania si účtov nás opustili Juri a Ludvík. Škoda, lebo kolená čo ostali ešte v kotlíku boli večer ešte lepšie ako na obed. Chlapci môžete banovať. Romanka sme donútili aby prenocoval s nami, ale aj tak vydržal tradične iba do deviatej.
V nedeľu ráno sme pojedli na raňajky čo zostalo zo včera (praženica na cibuľke so slaninou a klobásou pre troch z piatich vajec). Poupratovali sme, Bezo umyl riad a pobrali sme sa na pmpu na kavm.
Za mňa celkom pjekná štace a dúfam, že tento rok ešte raz v chate urobíme neporiadok. Koniec hlásenia.

 


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/10/IMG_20161001_090227-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2016/10/IMG_20161001_090227-200x113.jpgLacoNaše "klubové" akcie...Tento víkend sme pokračovali v tradícii aspoň raz za rok skonzumovať na chate niečo zdravé, bravčové. Po dvoch rokoch strávených pri pečenom prasiatku sme trošku poľavili v objeme, ale v kvalite sme nepoľavili. Kúpili sme údené kolená. Inšpiroval som sa Hynkovými kolenami na akcii Odry v Hranicích. Tento rok bolo...Svahové lietanie