Dnešná súťaž sa konala pod hlavičkou Piešťanského klubu LMK Piešťany. V podstate sme to celé spískali Miloš Kromholc, Miloš Hudcovič a ja. Vietor sme mali objednaný už od zimy, ale čo nám nevyšlo bolo slniečko. Nuž bola to naša prvá seriálová súťaž a tak sa ešte máme v čom zlepšovať. Na súťaž sa pôvodne prihlásilo 19 pilotov, ale dorazilo iba 17. Na kopci sme sa začali schádzať okolo deviatej, ale ja som trošku meškal, lebo som musel ráno porcovať aktivátor dobrých časov.
Po krátkom brífingu sa začalo lietať o desiatej. Vietor fúkal 5-7m/s trošku zboku a niekedy aj veľa… Časy sa lietali okolo 65 sekúnd, mimo elity. Tí (rozumej Ivan, Šimo, Ruisl) sa utrhli hneď od začiatku a lietali si vlastnú súťaž. Konkurovať im dokázal iba Krchňavý. Ja som odlietal svoju prvú oficiálnu súťaž a v podstate sa učím na vlastných chybách. Najviac som pohnojil druhé a tretie kolo. Pre mňa je dôležité že si ich uvedomujem a viem čo musím pilovať. V podstate musím menej chcieť ako poberajú prsteky na kniploch. Do prestávky sa odlietali kompletné 4 kolá.
Na pilotov som si prichystal pečené kolená s príslušenstvom. To, že si všetci dobre pomastili bruchá sa odzrkadlilo na popoludňajších časoch. Hneď sa lietali časy pod 60 sekúnd a veľa pilotov lietalo permanentne pod 50 sekúnd. Jediný kto „mastné“ vyberal a  odhodil bol Miloš Kromholc a tak aj dopadol. A tak mu treba, skončil za mnou a tak bola misia splnená. Na budúce si budem musieť dať vyššie ciele a nie taký prízemný, že mi stačí skončiť pred nim… Lepšie časy určite neboli dôsledkom zosilnenia vetra a miernej zmeny smeru, ale vydarenej  obednej prestávky. Celkovo sme odlietali 10 kôl a časy boli podobné ako sa dajú v slovenských podmienkach zalietať iba na Gúgli. Súťaž na chvíľu prerušil Miloš Hudcovič, keď mal poruchu na vztlakovej klapke a pokúšal sa o úspešné  pristátie skoro štvrť hodinku. Podarilo sa. Menej šťastia mal Jaro Šimo, keď si najskôr naťukol nábežku o bázu kde som sedel v tej chvíli ja a o pár kôl neskôr zopakoval chybu a trafil na tej istej báze stoličku na ktorej v tej chvíli pípal Miloš Hudcovič. Menší karambol pri pristávaní mal aj Bene senior keď zaparkoval v korune stromu, ale model sa podarilo dostať dolu bez poškodenia.  Pár krát zahaprovalo tlačítko na prvej báze, ale inak myslím že všetko prebehlo s kostolným poriadkom. Protesty neboli žiadne a tak mohlo okolo 18tej prebehnúť vyhodnotenie.
Elitná štvorka si rozdelila všetko. 1. miesto Vlado Šimo, 2. miesto Fero Ruisl, 3. miesto Ľubo Ivan, najrýchlejšie kolo  42,03 Milan Krchňavý.

Najsamväčšie poďakovanie patrí bázistom, bez ktorých by toto všetko nefungovalo, Jurimu a Dráčikovi, ktorí merali k nám cestu až z Rajeckých Teplíc. Ďakujeme.
Vďaka patrí aj neúnavnému vrhačovi Mariánovi Benemu ml., ktorý vyvrhol skoro všetko.

PS:,Navarčík zahmlieva a zavádza :evil: … neberte ho vážne… :lol:

Toš myslím, že to bola pjekná štace a už sa teším na ďalšie akcie.
Za organizátorov:
– Miloš Kromholc generálny riaditeľ súťaže.
– Miloš Hudcovič technický riaditeľ
– Laco Vašek bruchmanažér


 
Kompletné výsledky
Zopár mojich fotiek na Rajčeti, a určite niečo rozumnejšie ako ja napíše aj Fero na F3X.sk

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2017/05/DSC_5885-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2017/05/DSC_5885-170x113.jpgLaco2017 - VetroneF3FDnešná súťaž sa konala pod hlavičkou Piešťanského klubu LMK Piešťany. V podstate sme to celé spískali Miloš Kromholc, Miloš Hudcovič a ja. Vietor sme mali objednaný už od zimy, ale čo nám nevyšlo bolo slniečko. Nuž bola to naša prvá seriálová súťaž a tak sa ešte máme v čom zlepšovať....Svahové lietanie