Tento víkend mi „modelársky“ prial. Najskôr som sa v sobotu dopoludnia konečne pohol v striekaní Luňáka a potom som okolo obeda vyrazil na kopec. Predpoveď na Ostrý vrch sa nenaplnila (fúkalo z prava) čo mi hlásili mládenci z hlavnej dediny ktorí tam už boli…, ale na Bezovec sa vybrali mládenci z Piešťan. Ani tam sa síce predpoveď S/SSV 4-8m/s nenaplnila, ale potešilo že fúkalo 12-15m/s. Čistý náfuk z doliny bez turbulencií. Keď som tam dorazil, Milošovci už lietali vyše hodiny a tak som poskladal Jeloubula (Pitbull 2), naložil bez váhania na 3770g a šup do vzduchu. Kolmý vietor „dával“ na oboch stranách a tak bola radosť lietať, mladý z Liptova by povedal „na bomby“. Aj keď sa môj štýl lietania nádejnému reprezentantovi Milošovi nepáčil aj tak som si to užil. Kiež by také počasie vyšlo niekedy na súťaži. Ja som bol na svahu takmer 3 hodiny a tak som spokojný s nepoškodeným modelom odišiel domov. Doma som ešte stihol olepiť maskovačkou trup Luňáka a fúknuť červenú.

V nedeľu ráno bol plán ísť lietať na Liptov čo vymyslel Juri, ale na Liptove chcípl nie len pes, ale aj vietor a tak opäť padla voľba na Bezovec. Z torojice Juri, Dráčik a ja vypadol Juri, lebo ho asi mátajú vzpomienky ako pred pár rokmi pristál s Pilatusom na strome… Dráčik (Rasťo) dorazil z Rajeckých Teplíc na základňu u nás (čerpačka Vanoil) o desiatej. V tej dobe sa ani lístok nepohol a tak sme si dali kávu a Radlera a dohodli sa, že predpoveď je jasná a nie sme žiadny sráči. Vyrazili sme. Prvé lístky sa začali hýbať asi na pol ceste, ale iba tak aby sa nepovedalo. O to väčšia radosť bola na kopci keď sme vyliezli z auta a tam fúkalo okolo 5m/s opäť kolmo z doliny. To tam akurát končili Trnaváci a tak sme mali kopec iba pre seba. Trénovali sme o stošesť. Ja s Pitbullom 1 a 2 naložené na 2900g, Dráčik s Extrémom. Vietor postupne zosilnel na 8-10m/s. Smer osciloval +- 5°. Dráčikovi som do toho trochu kecal a tak bolo vidieť ako sa každým letom zlepšuje. Škoda že pri štvrtom lete spanikáril a po strate výšky v zákrute sa rozhodol nasadiť na pristátie po vetre. To by ešte nebolo zlé, ale tesne pred kopcom dostal geniálny nápad vysunúť Butterfly. Našťastie to odniesla iba špička trupu čo predpokladám, že ešte dnes opraví. Lietali sme asi do 15:30 keď už sme boli ulietaní k smrti a zabalili to. Opäť nemusím nič opravovať… Zrovna v tej dobe došiel na kopec ďalší modelár  z hlavnej dediny. Pozreli sme si pár minút letu, rozlúčili sa a hajde domov. Cestou domov mi spravil radosť ešte Vettel, doma som pozrel 9. výťazstvo Sagana na TDF… Čo viac si priať. Krásne prežitý víkend. Kto nebol môže banovať.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/07/IMG_20180708_125542-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/07/IMG_20180708_125542-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieTento víkend mi 'modelársky' prial. Najskôr som sa v sobotu dopoludnia konečne pohol v striekaní Luňáka a potom som okolo obeda vyrazil na kopec. Predpoveď na Ostrý vrch sa nenaplnila (fúkalo z prava) čo mi hlásili mládenci z hlavnej dediny ktorí tam už boli..., ale na Bezovec sa vybrali...Svahové lietanie