Akcia vydarená, počasie nevyšlo. Tak asi treba hodnotiť stretnutie Českomoravských modelárov na Krížnej. Je neuveriteľné, že napriek predpovedi dorazili takmer všetci. Odhlásil sa iba Lukáš Gondro.

Na krížnu som tento krát vybral až vo štvrtok po práci o 17-tej hodine. Teplota bola 32°C, ale o dve hodiny neskôr po príchode na horský hotel mi teplomer ukazoval 21°C.
To sa dalo príjemne posedieť do zotmenia v kraťasoch na terase. Tradične medzi prvými dorazil Thomas, Brňáci, Roger, Karel Mrázek, ale aj novici Zdeněk Slavík a Celestýn Marek. Celestýnovi sme stihli zožrať všetky údeniny, Karlovi vypili medovinu… V noci prišla búrka a začalo sa citeľne ochladzovať. To už sme vykecávali v hotelovom skleníku a „nečas“ sledovali spoza skla. Vydržali sme to do pol noci.
Ráno sme sa prebudili do iného ročného obdobia. Teplota atakovala 4°C. Napriek tomu sme sa po raňajkách vybrali na kopec. Asi v polovici túry sa Krížna zahalila do nízkej oblačnosti a silný vietor mal prácu na 2 hodiny. Toľko sme čakali na hrebeni až vietor rozfúka oblaky. Fúkalo 9-10m/s od severu a vietor postupne zosilnel na 12-14m/s a teplota sa zo 4,5°C zdvihla na maximum v popoludňajších hodinách 10,5°C. Pocitová teplota v závetrí bola celkom znesiteľná, ale lietanie dlhšie ako 5 minút bolo iba pre ľadové medvede. Všetci čo urobili v piatok výstup si dobre zalietali. Lietali moderné polomakety, drevené makety, účelovky aj modely F3B i F3F. Ja som prvý krát naložil Pitbull 2 na 3770g a poriadne si ho užil 2 lety. Potom som už lieta s ASH 26.  Parádne lety predviedol najmladší účastník syn Karla Vencela. Vetrom unavení sme šli dolu po sedemnástej hodine. Cestou dolu sme stretli proti nám šľapajúcich neskôr pricestovaných, ktorý si šli skočiť aspoň na 2 hodinky. Opäť bolo o čom rozprávať do pol noci. V sobotu ráno dorazili poslední účastníci, ale tí už mali smolu. Krížnu sme síce opäť bravúrne zdolali, ale tento krát nám cestu okrem vetra spríjemňovali mraky, kvapky dažďa a snehové krúpy. Podaktorí sa z pol cesty vrátili, ale my skalní sme vydržali na kopci mrznúť zo dve hodiny. Honza Rudolf mal asi laserové oči keď neúnavne skúšal lety v nízkej oblačnosti. Nakoniec bolo zopár úspešných letov, ale to už počasie zahnalo aj tých posledných. Po teplej sprche a večeri sme opäť zasadli do rokovacej miestnosti a rokovali do neskorých nočných hodín.  V nedeľu ráno nám na rozlúčku urobil tradičný fujarový budíček Ozzy Horsák Osbourne. Škoda toho počasia, no napriek tomu odchádzala väčšina z 26 účastníkov spokojná domov.

Koniec hlásenia z peknej turistiky.

Odkazy na fotky a videá postupne doplním.

Thomas;

 
Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/06/IMG_20180622_105448-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2018/06/IMG_20180622_105448-200x113.jpgLaco2018 - vetroneAkcia vydarená, počasie nevyšlo. Tak asi treba hodnotiť stretnutie Českomoravských modelárov na Krížnej. Je neuveriteľné, že napriek predpovedi dorazili takmer všetci. Odhlásil sa iba Lukáš Gondro. Na krížnu som tento krát vybral až vo štvrtok po práci o 17-tej hodine. Teplota bola 32°C, ale o dve hodiny neskôr po príchode...Svahové lietanie