Na veľkonočný pondelok som bol dohodnutý s Ferom, že ak bude lietavo tak skončíme na Peckovej. Bohužiaľ predpoveď bola skoro čistý východ a ráno o deviatej u nás fúkal severovýchod. Tak som zavolal do hlavnej dediny, že lietanie sa odkladá.
Nabité bolo, vietor silný, tak som rozmýšľal kam. Blúdil som po mapách vo Windy a tam to vyzeralo, že na Liptove by mal fúkať JV 7m/s a návaly do 10m/s. Lenže bol tam aj dážď. Zavolal som teda majsterkovi, že ako to vidí. Nechcel mi odprisahať, že bude bez dažďa, ale že podľa jeho kĺbov a pruhu to vyzerá iba na ľahkú prehánku. Nechal som si to prejsť hlavou a pred poludním som vyrazil na stredný východ. Opäť sám, bo šicke šibali. Cestou som naložil Vlada a vyrazili sme k Mare na šibačky. Keď sme na mieste vyliezli po problémoch s otváraním dverí tak fúkalo kolmo na kopec das 15 metri. Úsmev od ucha k uchu nám v zápätí skazili prvé kvapky. Domáci guru sa ale nemýlil a bola to fakt iba prehánka aj keď od Mary smerom k Ružomberku lialo. Po štvrťhodinovom pobyte v teple auta začal nadržaný Vlado skladať. Ja som sa nikam neponáhľal a sledoval som s auta. Po prechode fronty sa vietor ukľudnil na asi 12m/s a po šestnástej hodine na 8-10m/s. To tam dorazil požierač bublín Jaro Šimo. Miestami to fúkalo veľmi mierne z boku a slnkom vyhriaty kopec bublinoval jedna radosť. Teda vždy Jarovi. Ale čosi sa ušlo aj nám. Lietali sme do devätnástej bo ja som sa musel vydať na západ. Cesty sa už vyčistili od českých turistov a gastarbeiterov s východu a Poľska a tak som sa nikde nezdržal ani minútu a o 21:12 som stál pred bránou.

Báječný tréning bez kupačov…Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/04/5-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/04/5-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieNa veľkonočný pondelok som bol dohodnutý s Ferom, že ak bude lietavo tak skončíme na Peckovej. Bohužiaľ predpoveď bola skoro čistý východ a ráno o deviatej u nás fúkal severovýchod. Tak som zavolal do hlavnej dediny, že lietanie sa odkladá. Nabité bolo, vietor silný, tak som rozmýšľal kam. Blúdil som...Svahové lietanie