Ešte v zime som si u Fera zajednal 2 kamery pre sledovanie modelu na bázach piCAM tracker. Mirec mi upravil soft na mojom F3F timeri , ja som upravil konektory, spájkoval LiIonky a za dva dni po dodaní boli pripravené na skúšku.
Zálet padol na 8. mája kedy som ich som ich prvý krát otestoval na Turbulátore spolu s Ferom a Luďkom. Pravdu povediac bol som z ich fungovania trošku rozčarovaný, lebo na Turbulátore bola kvôli blízkym kríkom a stromom, ktoré sa klátili vo vetre veľká chybovosť.
Nakoľko som nešiel na súťaž do Poľska a bolo treba minúť ušetrené peniaze tak som nahovoril Vlada na bájny kopec. Predpoveď síce nebola bohvie aká, ale na Gugli predsa platia iné zákony a tak sme sa v sobotu dopoludnia vybrali na výlet. Na miesto činu sme dorazili okolo dvanástej. Najskôr sme skolili polovicu pečeného kolena a potom sme umastenými rukami skladali ja kamerový systém a Vlado Blúbulla. Za burácajúceho vetra okolo 3m/s to tam Vlado nekompromisne hodil a začal som s nastavovaním kamier. Najskôr som za použitia môjho nového pásma nastavil bázy na 100m čo sa majsterkovi nepáčilo, bo na Gúgli sa takáto dĺžka nigdá nelietala. Ja som s tým pri lietaní problém nemal, ale nedbal som a bázy som dal na 90m. Pre Vlada to bolo aj tak ďaleko, lebo on je zvyknutý na Krochvu  a tam lieta max 78m. Ľavú bázu dával pravidelne, ale pravú pravidelne netriafal. Obvykle mu chýbalo od 1 do 5m. Kamera na rozdiel od bázového bola nekompromisná a nedala mu… Vietor postupne silnel a tak lietanie čoraz viac bavilo a tak sme vydržali takmer až do zotmenia. Potom sme zbehli do doliny do Dediniek, zajednali sme si ubytovanie u Pellého a popri tom sme si dali dobrú večeru s Bošáckym aktivátorom. Aktivovali sme až pokiaľ nás čiašnička nevyhodila bo že aj zajtra svitá a ona ide do práce. Poslúchli sme, lebo aj my sme chceli ísť ráno na kopec.
Vlado toho moc nenaspal a po prebdenej noci som ho o ôsmej zobudil na raňajky. To už vonku veselo popŕchalo a postupne to prešlo v regulárny dážď. Tož sme sa vybrali na západ.
Na záver trochu faktov. Zhodli sme sa, že kamery fungovali výborne. Úspešnosť prvého pípnutia kamery, mal som nastavené obojstranné pípanie, bola takmer 100%. S druhým pípnutím to už bolo slabšie. Rozdiel bol medzi pravou a ľavou bázou. Na ľavej báze fungovalo aj druhé pípnutie celkom slušne odhadom 80-90% úspešných, ale na pravej bolo úspešných možno 15%. Nezmenilo sa to ani vzájomnou výmenou kamier. Pravdepodobne to bolo spôsobené iným pozadím? Úspešnosť zachytenia modelu sa menila aj vzdialenosťou a výškou modelu. Pri štýle lietania 50m vpredu a 50m vysoko nad úrovňou štartoviska bola úspešnosť veľmi malá. Miloš bude asi sklamaný, ale my sme boli veľmi milo prekvapený a na tréningy to bude bomba záležitosť.

Teším sa na ďalšie tréningy.


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190511_135342-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190511_135342-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieEšte v zime som si u Fera zajednal 2 kamery pre sledovanie modelu na bázach piCAM tracker. Mirec mi upravil soft na mojom F3F timeri , ja som upravil konektory, spájkoval LiIonky a za dva dni po dodaní boli pripravené na skúšku. Zálet padol na 8. mája kedy som ich som...Svahové lietanie