27. Júla sa konal na letisku pri Poličnej 4. aviatický deň.
Ja som s pár cirkusákmi dorazil už v piatok podvečer a po zaparkovaní auta na spacom mieste som sa nasáčkoval k Barbarovi pod prístrešok.
Doniesol som mu hnedé kolená čo chcel, ale keďže sa nezhodovali s tými čo chcel, tak sme ich rozporcovali. Spolu so slovenským chlebom mali česi konečné poriadny žvanec. Čapák bol večer zadara a tak slečny pendlovali napĺňať prázdne poháre.
Medzitým priletel so svojou Extrou Martin Šonka a usporiadatelia ho dotlačili do depa. Cestou cvakali fotoaparáty, urobil zopár selfíčiek… Všetci sa vrátili k pivu  a ja som si s Ozzym otvoril najskôr fľašu červeného zo Slovače a potom jeho bíué z Moravy. Bavili sme sa dobre a ohovárali všetkých kto tam chýbal. Môžu banovať. Okolo jedenástej PM som to šiel zalomiť.
Nad ránom ma zobudilo asi 15 kvapiek čo spadli na strechu auta a tak som sa tešil, že z lietania nebude nič a ja nebudem musieť skladať Čiháka. Lenže po paštekových raňajkách a káve vyšlo slnko a šlo sa skladať. Modely sme odtiahli na stojánku nech diváci vidia naše bitevníky. Cirkusákov sa nás zišlo celkom 9. Ja, Ozzy, Barbar, Lukáš, Michal z nemecka, Vladimír, Óberst, Kablásek a majitel skupiny z Prahy Kamil. Nachystali sme pyro a s prvými divákmi prišli prvé jalové mraky. O desiatej sa začalo lietať. Okolo dvanástej prišla prvá prehánka a to už Kamil zbabelo poskladal svoj model do auta. Ostatní bežali zaplachtovať na stojánku ten zbytok. Prehánka prešla, čo to sa polietalo, ale na nás a Šonku už neprišlo. Prišla ďalšia prehánka a tak sme zbalili aj my. Šonka vyskúšal zopár  pojazdov po dráhe s brzdením a po hláške Jezdí to tu jak na sánkach extru odstavil a bolo po šou. Diváci a aj my sme sa vybrali domov.
Ja tej cesty nebanujem, bo večer sme sa zabavili a po dlhšej dobe som opäť stretol kopec kamarátov.

U mne dobrý.
Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/07/DSC_1921-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/07/DSC_1921-170x113.jpgLacoWWI - akcie27. Júla sa konal na letisku pri Poličnej 4. aviatický deň. Ja som s pár cirkusákmi dorazil už v piatok podvečer a po zaparkovaní auta na spacom mieste som sa nasáčkoval k Barbarovi pod prístrešok. Doniesol som mu hnedé kolená čo chcel, ale keďže sa nezhodovali s tými čo chcel, tak...Svahové lietanie