Predposledná tohtoročná seriálová súťaž, ktorú zorganizovalo LMK Istropolitana sa lietala na „novom“ kopci nad motorestom Havran v Senickom okrese.
Ja, Robo a Rudy sme si urobili sústredenie u mňa na chate už v piatok. Jeden z dôvodov bol aj ten, že si Robo odo mňa prevzal novú zbraň. WASABI. Keďže sme ho v piatok už nestíhali zalietať, tak sme ho aspoň napípali a zapili a 0:15 šli spať.
Ráno sme si privstali a už pred siedmou sme boli na kávičke u nás na pmpe. Koňare vyrazili na záhorie a ja po naložení modelov pol hodinu po nich.
Po výšľape na kopec sme začali s prípravami na zálet Wasabi a dvoch Rudyho trupov na Eldordo.
To už Fero s partiou stavali bázy a Robo odhodil harlekýna prvý krát do vzduchu. Zálet spočíval v tom, že ťažisko sedelo a nebolo treba ani trimovať. Bobik si ale musel zvykať na nový model. Polietal zo 10 minút a vytešený pristál. Potom ešte bo doladení Butterfly dal jeden krátky skok. Rudyho zálet ale taký úspešný nebol. Čakala ho oprava do začiatku súťaže. Na súťaž dorazilo 22 pilotov z toho traja navrátilci po štvrť storočí Masný, Janek a Valášek.
Fero zvolal brífing a predpoludním sa začalo lietať. Súťaž bola opäť ovplyvnená bublinami, ale aj bočným vetrom. Všetko síce bolo v rámci predpisov, ale rozdiely v podmienkach boli značné. Ja som si svorne s Ferom a Milanom Krchňavým užíval sračky a po treťom kole som sa rozhodoval, či nepôjdem radšej pípať… Mrvečka dal rozkaz bojovať a tak som bojoval. V piatom a šiestom kole som dostal lepší vzduch a tak sa mi zdvihla nálada. V siedmom kole som dokonca zaletel svoju prvú seriálovú tisícku. V ôsmom kole som zaletel priemerný čas, ktorý mi však degradoval na 693bodov celkový víťaz a bublinár sezóny Karol Mrva. Súťaž skončila.
Pobalil som si fidlátka a šiel dolu na parkovisko kde malo byť vyhlásenie výsledkov. Tie boli príjemným prekvapením nie len pre mňa, obsadil som 6. miesto, ale aj pre Roba ktorý s novým modelom zalietal najrýchlejší čas dňa 44,42s ale obsadil aj tretie miesto. Super a gratulácia. Bázový mu mohli pípať aj lepšie, ale asi nemal viac peňazí na úplatky… Určite prekvapený a šťastný bol aj repre Miloš, ktorému bubliny vyniesli druhé miesto. 1 mesto a cenu bublináris závrel získal Karol Mrva. Kompletné výsledky na F3X.sk
Kopec nad Havranom nesklamal, štace bola pjekná, ale nabudúce by mohli usporiadatelia zvážiť posunúť bázy o 123m doprava.
Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/09/DSC_2582-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/09/DSC_2582-170x113.jpgLacoF3FNajnovšiePredposledná tohtoročná seriálová súťaž, ktorú zorganizovalo LMK Istropolitana sa lietala na 'novom' kopci nad motorestom Havran v Senickom okrese. Ja, Robo a Rudy sme si urobili sústredenie u mňa na chate už v piatok. Jeden z dôvodov bol aj ten, že si Robo odo mňa prevzal novú zbraň. WASABI. Keďže...Svahové lietanie