Celý týždeň od 16.-20. septembra som podrobne sledoval predpovede počasia na YR.NO a SHMU,ktoré pre oblasť Dedinky- Gugel boli dosť nepriaznivé ,čo sa tyká smeru vetra. Nie, že

by boli neletové,čo sa Gugli nemôže stať/tam fúka stále/ .

Mal som obavy najmä zo smeru SV,ktorý nie ten najlepší-piloti ho namajú rad, ale lietať sa dá aj na tento smer,ale ja som si prial aby XV.-jubilejný ročník mal tie najlepšie podmienky.

Moje prianie bolo vypočuté,neviem kým a fúkal ten správny smer a v potrebnej sile.

Ráno 20.septembra som už o ôsmej bol na Gugli/rano dosť studené/ a na moje prekvapenie nebol som tam prvý ale boli tam dve autá so značkami KE.Bol tam totíž, ako som sa z rozhovoru pri rannej kavičke s Robom dozvedel ,že on aj jeho kamarát sú tu od piatka večera od 22.00 hod.

Pofúkoval slabý severný vietor,ktorý sa počas asi päťminútového rozhovoru zmenil na júžný a už okolo pol deviatej sila vetra bola viacej ako tri metre a dalo sa už lietať,čo na tréning okamžite Robo využil a zalietal si so svojim novým WASABI.

Postupne začali prichádzať aktéri súťaže,ktorých na základe mojich pozvánok prišlo šesť- Robo,Maroš s manželkou,Milan,Zdenko Vlado,Peťo a samozrejme ja,tak dokopy bez jedného sme mohli zostaviť koncertné kvinteto.

Prihlásení Leszek/zlomil si ruku/ Wieslav a Krysztof z Poľska neprišli. Neprišiel ani nestor RC lietania L.Virág,ktorý tiež svojú účasť potvrdil v osobnom rozhovore.Tí, ktorí neprišli môžu ľutovať,lebo podmienky,ktoré v tomto septembrovom dni vladli Gugli boli tie najlepšie ake si piloti svahových modelov môžu priať.

Od desiatej sme začali lietať a do 16.00 sme v pohode s dlhými pretávkami odlietali 20 letových kôl a vynikajúcimi výkonmi všetkých pilotov. Skratka vo vetre od 5 metrov do 12 metrov, sem tam s podporou jesennej termíky ani to inak nešlo, samozrejme aj pilotné umenie sa tu nedá opomenúť.

Letové časy si pozrite v priloženej VL.

Zvíťazil Vladko Šimo pred Zdenkom Matejkom a Robom Bartókom.

Čo ma najviac teší,že počas celého dňa na Gugli bola výborná športová atmosféra a férový prístup k lietaniu,čo sa nedá povedať o súťažiach Seriálu M-SR. A to je ten najlepší prínos-devíza XV.ročníka MRA,za ktorý ďakujem všetkým zúčastneným,že si tak dôstojne uctili pamiatku môjho predčasne zosnulého brata,s ktorým sme spolu odlietali veľa súťaži voľných modelov, ja F1A a Rudo F1C.

PRIATELIA EŠTE RAZ VÁM ĎAKUJEM A TEŠÍM SA NA ĎALŠIE NAŠE MODELÁRSKE STRETNUTIA

Štefan Andoga

Výsledky MRA_2019


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/09/SAM_6645-482x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/09/SAM_6645-151x113.jpgLacoF3FOstatnéCelý týždeň od 16.-20. septembra som podrobne sledoval predpovede počasia na YR.NO a SHMU,ktoré pre oblasť Dedinky- Gugel boli dosť nepriaznivé ,čo sa tyká smeru vetra. Nie, že by boli neletové,čo sa Gugli nemôže stať/tam fúka stále/ . Mal som obavy najmä zo smeru SV,ktorý nie ten najlepší-piloti ho namajú rad,...Svahové lietanie