Posledná tohtoročná seriálová súťaž sa konala 6.10. na Bezovci.
Aj keď som nechcel robiť súťaž za slabých podmienok volanie divočiny prevládlo a štvrtok som sa rozhodol pre risk. Predpoveď vetra bola síce dobrá, ale teplota nič moc. Takto pred rokom bolo o 15°C teplejšie.
Predpoveď teploty síce vyšla, ale vietor fúkal slabšie. Zrána síce fúkalo cez 8m/s, ale po začatí súťaže podmienky začali kolísať a po obednej prestávke to začalo klesať výraznejšie a niekto letel za vetra 3,5-4,5m/s a niekto pri 6m/s. To samozrejme ovplyvňovalo aj výsledky v jednotlivých kolách.
Súťaže sa zúčastnilo 15 otužilcov. Kolá som mal už vopred vylosované na stránke F3Xvault a každý dostal vytlačené kolá kedy kto poletí.
Lietať sa začalo tesne po 10 hodine. Po treťom kole keď už toho mali bázový plné zuby som vyhlásil obednú prestávku. Bolo sa treba posilniť a zohriať teplým čajom. Kávu som tento krát priviezol zbytočne… Po pol  hodinovej prestávke sme pokračovali v lietaní. Ďalšia prestávka bola po šiestom kole. Celkovo sa odlietalo 8 kôl.
Osobne ma milo prekvapil Marian Bene starší, ktorý až na prvé kolo kedy hľadal pravú bázu lietal výborne. Najlepší vzduch dňa mal repre Miloš, ale aj tak mu to stačilo iba na tretie miesto. Škoda, že fúkalo takmer kolmo a dnes nemohol ukázať ako vie „zaletieť na bočák vetra“. Najlepšie umiestnenie v tejto sezóne mal konečne František Ruisl, ktorý iba tesne zaostal za víťazom Robertom Bartokom. Najrýchlejší čas dňa zaletel repre Miloš 47,37s.
Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien sa dočkal aj celkový víťaz seriálu. Majstrom Slovenska za rok 2019 sa stal Vladimír Šimo, ktorý po rokoch videl aj pohár pre majstra SR F3F. Pohár zabezpečil Zdeno Matejka. Dobrovolne naň prispeli všetci zúčastnení piloti.

Výsledky súťaže:
Celkové poradie seriálu MaSR F3F 2019.


Fotografie od Luboslava Nagya

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/10/DSC_2728a-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/10/DSC_2728a-170x113.jpgLacoF3FNajnovšiePosledná tohtoročná seriálová súťaž sa konala 6.10. na Bezovci. Aj keď som nechcel robiť súťaž za slabých podmienok volanie divočiny prevládlo a štvrtok som sa rozhodol pre risk. Predpoveď vetra bola síce dobrá, ale teplota nič moc. Takto pred rokom bolo o 15°C teplejšie. Predpoveď teploty síce vyšla, ale vietor fúkal...Svahové lietanie