Konečne sa teplota prehúpla cez 10°C a predpoveď vetra bola veľmi priaznivá. JJV 8-10m/s. Mal som v pláne cestu do Poľska na klif pri Rusku, ale Kapučíno sa vrátil v sobotu večer z Holandska a tak nemal v pláne lietanie. Volal mi Luděk s rozkazom na Turbulátor a tak som to ako náhradu bral keďže som mal všetko nabité.
Na otváranie kopca sme dorazili pred jedenástou pekne spolu a fúkalo 6-8m/s. Po chvíli sa to zdvihlo na 8m/s a v nárazoch 10m/s. Začali sme lietať, prvý šiel Fero s Ordenom naloženým na 3600g, potom ja s Wasabi 4075g a nakoniec Luděk s Rotmilanom s podobnou hmotnosťou . Lietalo sa parádne aj keď chvíľami studený vzduch na konci termiky rozhadzoval modely. Striedali sme sa po 10 minútach a mohli sme sa ulietať k smrti. Ja som o trinástej predčasne ukončil jeden let keď pri lete v malej výške ma pribilo k zemi, urobil som v plnej rýchlosti klasický „touch and go“ a vzápätí po odlepení od zeme model urobil polvýkrut pričom chytil krídlom o zem a zapichol sa čumákom do zeme. Praskol iba trup v mieste kde už bol 2x opravovaný. Tento krát som ho už ale neopravolval, pretože som mal doma nachystaný nový takmer osadený trup. Luděk s Ferom pokračovali v lietaní a ja som šiel do auta dopozerať rozbehnuté druhé kolo slalomu žien v Kranjskej Gore. Petra aj keď zo šťastím urobila radosť a opäť zvíťazila. Keď to tých dvoch paštekárov prestalo baviť pobalili si fidlátka a šli sme do koliby pri Kunovskej priehrade posilniť ducha aj bruchá.
Trošku sme pokecali o nastávajúcej sezóne, o RES-kách, poohovárali sme tých čo si to zaslúžili.

Kto nebol môže banovať. Turbulátor je otvorený a môžu tam už ísť lietať aj tí čo nemajú gule.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/02/IMG_20200216_121533-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/02/IMG_20200216_121533-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieKonečne sa teplota prehúpla cez 10°C a predpoveď vetra bola veľmi priaznivá. JJV 8-10m/s. Mal som v pláne cestu do Poľska na klif pri Rusku, ale Kapučíno sa vrátil v sobotu večer z Holandska a tak nemal v pláne lietanie. Volal mi Luděk s rozkazom na Turbulátor a tak...Svahové lietanie