Keďže odborníci odporúčajú v dnešnej šaľenej dobe pobyt v prírode, tak som dnes zavelil k útoku. Predpoveď bola SSV 6m/s od cca 13tej hodiny. Dopoludnia ľahké prehánky a popoludní postupné vyjasňovanie oblohy.
Luděk sa zľakol prehánok v hlavnej dedine a tak ako povedal, zavolal pred dvanástou svoje rozhodnutie. Nejde. Ešte včera chceli ísť aj Milošovci, ale tiež mínus. Ja som bol dohodnutý s Mircom a ten tiež nebol ráno celkom stotožnený s mojim rozhodnutím, ale nakoniec privolil. Tak som po dvanástej vyrazil z domu, najskôr na jedno TOGO (káva so sebou) a potom už na Turú, kde bol Mirec na návšteve u svokry. Naložil si fidlátka a o pol hodinu sme už boli na parkovisku pri motoreste Havran. Tam už čakal trnavskoblavák Luboslav. Boli sme komplet. Naložili sme všetko na plecia a hor sa hore na kopec Za bôrom. Dolu fúkalo asi 2-3 metre, ale ja som povedal, že pokým vylezieme hore tak sa to rozfúka. 
Po výšľape hore ako prvý šiel do vzduchu Mirec. Vietor sa zdvihol asi na 5m/s. Ten zalietaval Pitbulla, ktorého dostal odo mňa. Mirec nelietal svah 2 roky a tak sa popri zoznamovaní s novým modelom musel ešte rozpomenúť, že ako sa to vlastne lieta. Zálet dopadol úspešne a potom šla do vzduchu Lubova Akácia. Rotmilana ešte nechal spať. Tretí v poradí som bol ja. Môj starý Wasabi dostal nového brášku a tak bolo treba tiež „zalietavať“. To ešte bolo stále zamračené a vietor ešte stále fúkal mierne zľava súťažných 4-5m/s. Naložil som na 3200g a šup do vzduchu. Úspešné pristátie a úspešný zálet. Tak už mám chreníky 2. 
Potom sa začala trhať oblačnosť, postupne sa rozsvietilo slnko, prišla aj termika a vietor fúkal stabilne 8-10m/s. To už boli svahové orgie. Na tomto výbornom brdku sme polietali do sedemnástej a postupne sme začali baliť.
Všetci sme sa zhodli, že polietanie bolo super, brdek tiež super a paščekári a piešťanci môžu banovať.
Pjekná štace.

>

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/04/IMG-20200419-WA0020-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/04/IMG-20200419-WA0020-200x113.jpgLacoF3FNajnovšieKeďže odborníci odporúčajú v dnešnej šaľenej dobe pobyt v prírode, tak som dnes zavelil k útoku. Predpoveď bola SSV 6m/s od cca 13tej hodiny. Dopoludnia ľahké prehánky a popoludní postupné vyjasňovanie oblohy.Luděk sa zľakol prehánok v hlavnej dedine a tak ako povedal, zavolal pred dvanástou svoje rozhodnutie. Nejde. Ešte...Svahové lietanie