Korona komisia nám uvoľnila vonkajšie športoviská na tréning a tak škoda by bola toto rozhodnutie nenaplniť. Už pred pár dňami som na webe avizoval, že by mohol fungovať Ostrý vrch. Predpoveď bola 8-12m/s čo sa naplnilo vrchovato, lebo repreMiloš nameral nárazy až 20m/s. Vietor bol silný, občas nárazový a občas viac či menej sprava, ale spravodlivý. Každému „dal“ a každého potápil.
Ako prvý tam dorazili Milošovci z Piešťan a tí pri svojich prvých letoch mali ešte úplne kolmý náfuk. Keď dorazil Luděk a v zápätí ja s Mircom ešte fúkalo stále kolmo, ale pokým som poskladal model a hodil tak sa to veľmi mierne stočilo doprava. Dalo sa lietať na veľkých rýchlostiach, problémy však podaktorým robilo pristátie a tak Miloš dostal geniálny nápad pristávať do závetria. Prvý krát mu to vyšlo, ale po druhom rotoro-pristávaní volal Baudišovi o nový trup. Na šialenstvo nahovoril aj Miloša poldu a toho to našťastie stálo iba turistický výlet pod kopec. Ja som tiež trošku pobabral prvé pristátie a vycúval som na kríček na hranici lúky. model som zvesil bez škrabancov. Všetci sme lietali naložený cez 4000g a chvíľami by to znieslo aj maximum. Juri zalietaval svojho nového červeňáka Wasabi. Polietal si dobre a z dnešným lietaním bol spokojný. Aj Dráčik lietal prvý krát v živote naložený na 4000g+. Mircovi sa tiež podarilo pri niektorom z letov pristáť bez poškodenia na strome a na stromoch skončil aj Luďkov Orden. Nie však preto, že by urobil pilotnú chybu, ale proste jeho Orden nevydržal preťaženie v zatáčke a povolil hlavný nosník. Krídlo zatlieskalo a model spadol do porastu na strom. Už pri pohľade naňho ako kráčal po model som videl, že je nasraný ako žumpa. Už dávnejšie mal myšlienky, že prestúpi od Jánošíka ku Kozinovi a tak po tejto príhode je stále náchylnejší na zmenu značky modelu. Krídlo bolo celé otvorené a tak sme mohli urobiť analízu konštrukcie.
Lietali sme ale ďalej iba Milošovci odišli domov bo repreMiloš už nemal ďalšieho „ftáka“. 
Zálet urobil aj posledný prijazdivší pilot Fero Ruisl. Zalietaval svojho nového čierneho Ordena. Juri sa chvíľami naňho nemohol pozerať ako lieta nízko nad zemou. U Fera je to ale rutina a Juri si bude musieť zvykať.

Polietali sme si myslím všetci výborne a napriek zopár karambolom boli všetci spokojný a Juri s Dráčikom mali adrenalín ešte na káve na benzínke.
Opäť pjekná štace.

Fotoalbum 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/04/DSC_3200-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/04/DSC_3200-170x113.jpgLacoF3FNajnovšieKorona komisia nám uvoľnila vonkajšie športoviská na tréning a tak škoda by bola toto rozhodnutie nenaplniť. Už pred pár dňami som na webe avizoval, že by mohol fungovať Ostrý vrch. Predpoveď bola 8-12m/s čo sa naplnilo vrchovato, lebo repreMiloš nameral nárazy až 20m/s. Vietor bol silný, občas nárazový a...Svahové lietanie