Neviem ako začať, v hlave sa mi bijú dojmy, ale ja sa k jadru pudla nejak prekopem…
Konečne vetrná predpoveď na seriálovú súťaž. Ráno vstávam 3:30 a 3:50 už sedím v aute  a vyrážam pre Dráčika. 4:50 nakladáme dráčikových 100 kíl balastu a modelov…  vyrážame na východ. Pomaly svitá a vykukuje slnko. Vyzerá to super. So 4km zachádzkou po lese, ktorú vymyslel Sygic, sa konečne pred pol deviatou dostávame k horskej chate pod Kojšovskou hoľou. Zima, 9°C, fúka. Nízka oblačnosť sa prevaľuje nad parkoviskom. V reštaurácii už sedeli od včera prespavší paščekári Fero a Ivan, Piešťanci Miloš a repreMiloš s domácim Bobikom. Čakali na raňajky a tak sme si objednali aj my. Po pol hodine, po otvorení závory, dorazil usporiadateľ a zbytok účastníkov zájazdu. Vystavil ceny na piedestál a skasíroval nás…
Po raňajkách a kávičke sme vyrazili na vrchol. Fičák ako z rozprávky, fúkalo 12-16m/s kolmo na kopec. Horšie to bolo s viditeľnosťou. tá bola občas aj 10m a zimáááá ako sviňa. 7°C a pocitová na bode mrazu. Šup do auta a späť na chatu. Padali návrhy na presun na bájny kopec vzdialený 75km, ale usporiadateľ mlel dokola, že presúvať sa nemieni, bo je to Kojšovkakap, budeme čakať do pätnástej a potom súťaž zruší. Gratuľujem k rozhodnutiu. Tak sme čakali, debatovali sledovali vývoj oblačnosti a tá sa iba posúvala ďalej z dvanástej šup ho štrnástu. Dali sme si obed a o jednej mi došla trpezlivosť. Sadli sme do auta a tradá na bájny kopec polietať si.
14:30 sme boli na Gúgli pripravený na tréning. Bol tam jeden miestny pilot s polomaketou Sagitty, ktorý čakal na majiteľa kopca Pištu, ktorý sa tiež porúčal so súťaže skôr. Podmienky boli slabšie, ale ako vraví Pišta v súlade s pravidlami FAI, kopec perfektne nosil a tak kým dorazil dali sme s Dráčikom po štarte. Počas kávovej pauzy vyštartovala Sagitta za asistencie Pištu a na tretí pokus úspešne pristála. Ďalšie lety už sadala bez opakovania. My sme si výborne polietali a na Dráčikov pokrok v pilotáži bola radosť pozerať sa. Super.
Čo na záver? Usporiadateľ si splnil povinnosť a súťaž usporiadal, vystavené ceny mu zostali… Počasie na danom mieste sa ovplyvniť nedá. Miesto však hej. Je málo ľudí ktorí chcú robiť súťaže a tak nebudem konkrétny a nebudem zlý… Zatiaľ jediná dobre zorganizovaná tohtoročná seriálová súťaž bola tá Bratislavská.
S konštatovaním, že som si opäť dobre zajazdil (697km) končím hlásenie, bo hlásiť sa to musí. Sláva víťazom, česť porazeným.

Ešte zopár najzaujímavejších fotografií zo súťaže.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/10/IMG_20201003_085108-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/10/IMG_20201003_085108-151x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FNeviem ako začať, v hlave sa mi bijú dojmy, ale ja sa k jadru pudla nejak prekopem...Konečne vetrná predpoveď na seriálovú súťaž. Ráno vstávam 3:30 a 3:50 už sedím v aute  a vyrážam pre Dráčika. 4:50 nakladáme dráčikových 100 kíl balastu a modelov...  vyrážame na východ. Pomaly svitá a...Svahové lietanie