Tento rok som opäť začal trénovať už v zime keď to počasie dovolilo a trénoval som vždy keď som mal voľný čas. Natrénoval som desiatky hodín. 
Ale v marci prišla korona a s tým obmedzenia, zákazy a začali sa presúvať termíny. A ani počasie nehralo na našu nôtu. V týždni fúkalo, najsilnejšie tradične v piatok a pondelok, cez víkendy slabý vietor, alebo neskôr dažde.
25. Mája som urobil meraný tréning na Ostrom vrchu. Skončil som v strede tabuľky šiesty, nič moc, lebo som mal väčšie očakávania.
14. júna prišla prvá seriálová súťaž na Gugli. Lietalo sa na severnej strane. Katastrofa, opäť ma bubliny obchádzali a skončil som v podstate posledný z ôsmich. Nevadí, trénoval som ďalej a často aj 3x do týždňa.
12. júna bola na Bezovci Záhorácka verejná súťaž a opäť to bol márny boj s bublinami. Skončil som deviaty .
22. augusta sa konala paródia na seriálovú súťaž FF Piešťany. Slabé podmienky, čakanie, zvláštne posledné kolo. Suma sumárum 13 pilotov a ja opäť šiesty.
30. augusta sa uskutočnila ďalšia Záhorácka súťaž za účasti 15tich pilotov z toho 6 zahraničných. Skončil som šiesty a z môjho lietania som mal dobrý pocit.
5. septembra bola opäť Záhorácka súťaž, tento krát seriálová. 11 pilotov, slabé podmienky, bubliny, skončil som tradične šiesty.
3. októbra sa konala štvrtá seriálová súťaž tento krát na Kojšovej holi. Vietor 15m/s, hmla. Čakanie, nezáujem usporiadateľa o usporiadanie na najbližšom kopci, ktorý mal v propozíciách. O trinástej ma to prestalo baviť a tak sme si s Dráčikom šli zalietať na Bájny kopec.

Čo ma potešilo tento rok bolo zlepšenie Dráčikovej pilotáže, čo sa odzrkadlilo aj na jeho výsledkoch. Zaletel na súťažiach niekoľko tisícok.
Druhé potešenie bolo sledovať najlepšieho slovenského F3F pilota Fera Ruisla na tréningoch a jeho štýl lietania má gule. Preto vyhral skoro všetky súťaže kde sa zúčastnil.
Súťažne začal lietať aj Juro Stanček a keďže mali na súťažiach všetci rovnaké podmienky dosahoval slušné výsledky.
Trošku sklamal Karči Mrva, ktorý napriek prezbrojeniu na FS6 lietaniu a hlavne tomu súťažnému veľa nedal. Smoliar roka bude asi Jaro Šimo, ktorý dokázal rozbiť model na každej súťaži, ale aj pred ňou.
Veľa vody nenamútil ani bývalý majster Vlado a tak ho vystrieda iný východniar.
Zmiešané pocity mám aj z trénera, ktorý sa rozhodol vynechať sezónu. Tú súťažnú, ale aj trénerskú. Akosi o ňom nepočuť.

Koniec mojich pocitov.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/03/DSC_3168-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2020/03/DSC_3168-170x113.jpgLacoF3FNajnovšieTento rok som opäť začal trénovať už v zime keď to počasie dovolilo a trénoval som vždy keď som mal voľný čas. Natrénoval som desiatky hodín. Ale v marci prišla korona a s tým obmedzenia, zákazy a začali sa presúvať termíny. A ani počasie nehralo na našu nôtu. V týždni...Svahové lietanie