Vážení športovci a skutoční piloti F3F.
„Severní vítr je krutý“ hymna tohtoročného Gugla znela ráno z úst viacerých pilotov lietajúcich na prvej tohtoročnej seriálovej súťaži Majstrovstiev Slovenskej republiky kategórie F3F FAI.
Táto krásna pieseň v podaní Pavla Bobeka a Jaroslava Uhlířa predznamenala obrovskú pravdu počas lietania súťaže v nedeľu 13.6.2021. Bolo to naozaj kruté čo sa tyká zimy ale aj prúdenia a smeru vetra, ktorý variabilne menil smer ale aj rýchlosť. Napriek týmto podmienkam na severnom svahu Gugla nálada pilotov a celková atmosféra bola vynikajúca. Pripisujem to tomu, že prakticky sme mali súťaž odlietanú už v sobotu, lebo v sobotu sme mali odlietaných 13 súťažných kôl pri teplom južnom prúdení a v nedeľu sme chceli dať ešte aspoň sedem aby to bolo dvadsať. 
Lietanie na svahu ako všetci vieme ma svoje zákonitosti a keď ich nedodržíš a myslíš si o sebe, že na Teba nikto nemá, tak to potom aj tak to dopadne, tak sa stalo, že niektorí piloti neuniesli ťarchu zodpovednosti a vyhovárajúc sa na podmienky zo súťaže zdupkali, kým skutoční harcovníci lietali v pohode, lebo podmienky na južnom svahu ale aj na severnom boli v súlade s pravidlami FAI. Nuž čo, každý je sám sebe pánom a aj to sa stáva. Podotýkam tým, ktorí si o sebe myslia, že sú Tí najlepší a všetko ostatne je proti ním nech už konečne pristanú na matičke zemi a spytujú si svoje svedomie!! 
Súťaž bola regulárna, neboli podané žiadne protesty, takže je platná. Som osobne veľmi rád, že všetci zainteresovaní a to jury – Vašek, Šimo, Bartók a náhradník Svetlík boli nápomocní usporiadateľom súťaže a všetky “problémy“ sa vyriešili v duchu fair play a pravidlami kategórie. Vysoko hodnotím profesionálny a športový prístup všetkých účastníkov-pilotov, bázových rozhodcov, hlavného rozhodcu a samozrejme športovej komisie /jury/. Čo sa tyká lietania, tak z môjho pohľadu nie je veľa podstatných rozdielov v štýle lietania, všetci skutočne lietajú špičkovo, ale rozdiel vidím v trénovanosti, je to viditeľne na prvých štyroch miestach výsledkovej listiny. Vlado Šimo, Robo Bartók, Zdenko Matejka ale aj Laco Vašek ukazujú na to, že stále trénujú. Rozdiely na prvých štyroch miestach sú nepatrne a keď sme pri večeri v sobotu hodnotili priebežne výsledky, tak z tejto štvorice mohol zvíťaziť hociktorý, ale ako som uviedol na začiatku “Severní vítr je krutý“, tak ten rozhodol o konečnom poradí a to v posledných letoch.
 Som osobne rád, že sa súťaži na Gugli pravidelne zúčastňuje nestor leteckého modelárstva pán modelár Ing. Laco Virág, ktorý ukázal svoje zručnosti a zanietenosť v riadení modelov na svahu, aj napriek tomu, že lietal z historickým modelom zo 70-rokov minulého storočia a dokázal zvládnuť náročné podmienky svahového lietania aj v pokročilom veku 81 rokoch. Tento vek oslávil 10.júna 2021. Kamarát Laco prajem Ti veľa zdravia, šťastia a ešte veľa hodín vo vzduchu a týmto Ťa zároveň pozývam na Memoriál môjho brata Ruda v septembri 2021. 
Ako riaditeľ súťaže vyslovujem verejné poďakovanie všetkým pilotom, bázovým rozhodcom. Moje úprimné poďakovanie za pomoc spoluprácu a hladký priebeh súťaže patrí aj jury!!!
Veľmi kriticky sa chcem vyjadriť k tým pilotom, ktorí sa prihlásili, ale svoje prihlásenie ignorovali a na svoju obhajobu mi napísali aj také vyjadrenie „ČO SA ROZČUĽUJEŠ“ a podobné nezmysly, nevhodne publikovania, ale 31.mája si dovolili robiť mi politické školenie o tom kedy končí deň. Ale sú piloti ,ktorí to čo napíšu aj dodržia a tých je väčšina.

Na záver môjho hodnotenia súťaže prikladám hodnotenie pilota Rasťa Stehlíka, ktorý mi poslal e-mailom: Ahoj Štefan.  Aj keď som sa zúčastnil iba jedného dňa súťaže, v každom prípade Ti ďakujem za jej organizovanie. Za mňa spokojnosť. Dúfam, že aj druhý deň prebehne bez problémov. Drž sa.
Rasťo ďakujem za uznanie našej kolektívnej práce.

Mgr. Štefan Andoga, riaditeľ súťaže, IČ Lermas

Foto:

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/06/DSC_3591-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/06/DSC_3591-170x113.jpgLacoF3FNajnovšieVážení športovci a skutoční piloti F3F.„Severní vítr je krutý“ hymna tohtoročného Gugla znela ráno z úst viacerých pilotov lietajúcich na prvej tohtoročnej seriálovej súťaži Majstrovstiev Slovenskej republiky kategórie F3F FAI.Táto krásna pieseň v podaní Pavla Bobeka a Jaroslava Uhlířa predznamenala obrovskú pravdu počas lietania súťaže v nedeľu 13.6.2021. Bolo...Svahové lietanie