Prvá tohtoročná seriálová súťaž sa konala na Gemeri.
Predpoveď počasia nebola príliš vábivá a ani neskoré piatkové rozhodnutie niektorých nepotešilo. Ja som však skalný a keď musíš, tak musíš. Tento krát som ani nešiel tak kvôli lietaniu ako kvôli partii, lebo som tušil, že lietanie nemdobre. Vyštartoval som v sobotu ráno o 3:40 po asi 90 minútovom spánku. Nespal som už druhú noc, lebo trávičky mi upchali nos, zakalili oči a tak som vyštartoval značne unavený. Po ceste som sa 2x zastavil na kawm. Na Gugel som dorazil ako druhý. Tesne predo mnou tam dorazil generálny riaditeľ Mgr. Andoga. Vyboxovali sme sa a kochali sa na južnej strane ako fúka od chrbta. To sa  malo otočiť a aj sa otočilo, lebo na Gugli platia iné zákony. Vietor postupne zosilnel na FAI hodnotu 3m/s a občasné bomby do 5m/s. Slniečko pieklo a tak o obávané bubliny nebola núdza. Brífing o desiatej, zopár predskokanov a šli sme bombovať. Ja som si hneď v prvom kole vylietal škrtačku za 731b. V treťom kole som si vylietal tisícku a po štvrtom kole som bol niekde medzi prvou trojkou. Od ôsmeho kola ale prišiel na mňa mráz, na Šimta a Zdena bubliny a tak som sa postupne porúčal na dno…
Po treťom kole to vzdal Milan Tkáčik s dvomi nulami, hold chýbal tréning a nervy zapracovali, sám to poznám lebo po trinástom poslednom sobotňajšom kole som to chcel tiež zabaliť. Po „úprave“ všetkých modelov to zabalil aj Laci Virág a na nedeľu nezostal ani Dráčik kvôli rodinným problémom (žena v tom výnimočne nebola). Mňa na Gemeri udržala iba večerná ohováračka.
O siedmej sme sa ubytovali, hodil som rýchlu sprchu a šlo sa na večeru. U Pellého varia excelentne a je v podstate jedno čo si človek dá, nikdy neurobí chybu. Ja som ešte zvládol jedno pivo a jednu slivku a doľahla na mňa únava z prebdených nocí. Stihli sme ešte poohovárať paščekárov a Piešťancov a naviac si už nepamätám bo o deviatej som zalomil v posteli. Partia v zložení KE1, KE2, ZA, BA, RK1 a RK2 to potiahli ešte kúsok dlhšie na chate kde boli ubytovaní. Sú z toho aj pohyblivé zvukové obrázky, ale tie nie sú vhodné pre vekovú kategóriu 2-102 rokov, takže mi to cez cenzúru neprešlo… Nič neuvidíte. A ak chcete niečo vidieť tak nabudúce musíte prísť, teda ak vás už riaditeľ nezabanoval… Krstom ohňa si prešli Jaro Šimo a Ivan Svetlík a určite majú zážitok na celý život.
Ráno som vstal ako rybička a bolo to vidieť aj na mojich nedeľných výsledkoch. Po raňajkách sme opäť vybehli na Gugel, tento krát na severnú stranu. Jó severní vítr je krutý, a na severe Dobšinského kopca obzvlášť. RepreMiloš nemusí banovať, že nedorazil bo by poroztrepal šicke pšiky. V nedeľu sme odlietali ešte päť kôl v „bombastických“ podmienkach. Dve tisícky boli za časy 68s. No nabomby. Ja som dal 4 dobré lety a jeden vyhnívací za 91,9s. Určite môj osobák. Nakoniec sa mi ušla brambora a keďže som počas súťaže neoplýval čistými svahovinami ako VŠ,RS, ZM a RB tak som s celkovým umiestnením spokojný a ako vraví jeden neúspešný kandidát na prezidenta som vlastne morálny víťaz.
Tretí skončil Zdeno Matejka, druhý Robo Bartok a ďalší pohár na skriňu si odviezol Vladimirs Šimto.
Celkové výsledky tutok PDF a tuto imidžovka
Dúfam, že počasie už sa vybláznilo a na ostatných súťažiach už bude kúl a nie FAI.

Fotky TU:

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/06/DSC_3577-542x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/06/DSC_3577-170x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FPrvá tohtoročná seriálová súťaž sa konala na Gemeri.Predpoveď počasia nebola príliš vábivá a ani neskoré piatkové rozhodnutie niektorých nepotešilo. Ja som však skalný a keď musíš, tak musíš. Tento krát som ani nešiel tak kvôli lietaniu ako kvôli partii, lebo som tušil, že lietanie nemdobre. Vyštartoval som v sobotu...Svahové lietanie