Na tento víkend bola plánovaná súťaž seriálu MaSR Piešťanský svah. Usporiadatelia ju však z doposiaľ nepublikovaných príčin preložili na neznámy termín.  Tak som sa musel chopiť situácie a narýchlo zorganizovať meraný tréning, bo lietať sa musí.
Brífing organizačného tímu v zložení Bartok, Šimo a ja sme urobili už v sobotu na chate. Systém lietania sme dolaďovali až do hlbokej popolnoci. Rána bývajú ťažké, ale o pol ôsmej som ich zobudil na presolenú praženicu, kávu sme si dali u nás na pmpe a potom sme vyrazili na Záhorie. Už ráno nevyzerali dobre ani predpoveď ani pohľad na oblohu. Pohľad na západ bol o čosi lepší, lebo tam sa vyskytovali diery v oblačnosti. Ja som dorazil na kopec ako posledný, prvý tam trénoval už od 8:25 Ľubo Ivan. Postavil som bázy, Robo poskladal svoju novú online aparatúru a zbytok urputne trénoval. Krátky brífing a 11:00 stál Ľubo na štarte. Predpoveď prehánok našťastie nevyšla a tak sme mohli odlietať 15 kôl pri 14tich účastníkoch čo je celkom slušný výkon. k rýchlemu priebehu dopomohol aj môj zákaz opätovného vletenia medzi bázy po ukončení letu. Aj keď to občas niekto porušil nulu tento krát nedostal nikto. Na seriálovke to už ale budú nuly. Nerozdávali sa ani penalty za prelet pomyselnej sejftylajny. Tam by skrachoval hlavne Fero Ruisl, ktorý Luďka pri béčkovej báze ohrozil minimálne 5x, zo 2x repreMiloš a najzákernejší som bol v ohrození Luďka ja, ja som to zobral od chrbta pri pristávaní, lebo som si myslel že báza je za mnou oveľa ďalej. Tak som to položil pri stoličku bázistu. Vietor fúkal od 5 do 10m/s s občasnými výnimkami, občasná termika ale celkovo dosť spravodlivé nesúťažné podmienky. Každý dostal dajakú tú svoju bublinku, niekto viac, niekto menej, ale tak to už na svahoch slovenských chodí. Mne sa nedarilo hlavne na začiatku tréningu, ale potom som sa trochu zdvihol z dna, celkovo ništ moc. Naopak Zdeno hviezdil na začiatku a potom mu dochádzal dych, nakoniec skončil tretí. Žiadny vau efekt na mne nezanechal ani víťaz Vladimirs Šimto s najlepším modelom, ale konzistentnými výkonmi si vydrel prvé miesto. Robo Bartok si fintami v aplikácii vyrobil druhé miesto, dobrými letmi si štvrté miesto dobil Ľubo Ivan. Bubliny vyniesli Juryho na piate miesto, o bubliny ochudobnený Fero to dotiahol iba na šieste miesto. Siedmy Poldo, ôsmy ja, deviaty Luděk a desiaty majster Slovenska Rudy zalietali šedý priemer. Peter Ondrejka jednou tisíckou za 43,91 a jedenástym miestom pretrhol smolu „posledných“ miest a dúfam, že ho to trošku nakopne. Sínusoidu odlietal dvanásty Dráčik ktorý tisícky, deväťstovky prekladal sedemstovkami. Ivan Svetlík trinásty a dve nuly a pilotáž na bočák vetra vyniesli repreMiloša na posledné miesto. 
Včerajšie lietanie prinieslo iba dve miernejšie poškodenia modelov takže okrom dvoch „opravárov“ budú asi všetci piloti spokojný s prežitým veterným dňom. Najrýchlejšie kolo 37,96 zaletel Zdeno čo mi mimochodom môj čas 43,66 obodovalo za 869 bodov :cry: 
Víťaz tréningu si vylietal fľašu domoviny a zbytok si dúfam vylietal pekný svahový deň. Riaditeľovi výpočtového strediska ďakujem za to všetkým odmeral, všetkým pilotom ďakujem za hojnú účasť a disciplinovanosť a dúfam, že tí čo sa veľmi nestriedali na bázach sa polepšia. Nie že by som ja bol na bázach viac ako 2x, ale ja som si to opäť odhádzal a zopár mojich hodov bolo ohodnotených tisíckou…

Konec hlášení…

Výsledky Offline TU: online TU: 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/05/IMG_20210530_181110-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/05/IMG_20210530_181110-151x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FNa tento víkend bola plánovaná súťaž seriálu MaSR Piešťanský svah. Usporiadatelia ju však z doposiaľ nepublikovaných príčin preložili na neznámy termín.  Tak som sa musel chopiť situácie a narýchlo zorganizovať meraný tréning, bo lietať sa musí.Brífing organizačného tímu v zložení Bartok, Šimo a ja sme urobili už v sobotu...Svahové lietanie