Tento víkend sa konala súťaž seriálu MaSR F3F Kojšovka cup ktorú usporiadalo LMK VSŽ Košice na Gugli nad Dobšinou.
Ja som vyrazil v piatok popoludní, lebo som chcel byť ráno fit a nie rozbitý zo vstávania o štvrtej a z 3 hodinovej cesty. Cesta sa kvôli cestným obmedzeniam natiahla na takmer 4 hodiny a to som kľučkoval kade tade po strednom Slovensku aby som to obišiel. Ľubo s Ferom si to poctivo odstáli v zápchach. Do penziónu som dorazil okolo osemnástej, ubytoval som sa aby som zistil, že taška s osobnými vecami zostala doma… tak som sa vybral do Rožňavského Tesca kúpiť to najnutnejšie na prežitie. Odtiaľ som si to namieril do Pastierne v Dedinkách kde sme mali s Ľubom a Ferom večeru. Aperitív Becherovka, oni pivo, ja radler. Pri panenke na hubovej omáčke sa náramne kuli plány na zajtra, lebo predpoveď počasia bola v skutku bombastická. Tá sa aj naplnila. Vietor južného bublinoidného typu 3-4m/s v nárazoch do 5m/s. Riaditeľ súťaže vraj nameral aj 8m/s ale týmto výrokom, ktorému neveril ani on sám, bol prítomným na smiech.
Na Gugli sme sa zišli všetci prihlásení, slovom šestnásť, teda okrem bobika, kompletná slovenská špička. Medzi poslednými došli aj organizátori a hneď sa pustili do paródie. Najskôr postavili bázy striktne na 90m, lebo takto sa to vraj na Gugli lieta, Šimovi bolo týmto vyhovené, lebo on nerád lieta dlhšie bázy. Ľavá báza bola postavená tak, že smerovala 20°doľava a pravá voči vrstevniciam tak zo 30°doľava. Pred začatím súťaže to mierne zrovnali, ale aj tak to bolo stále doľava a sekala sa hlavne ľavá báza jedna radosť. Nevyhol sa tomu ani nový majster Slovenska a aj ja som v druhom kole raz odtláčal na chrbte. Na brífingu sa Rudy predstavil ako nekompromisný riaditeľ pretekov a tento krát nedal na moje a Šimtove námietky na jeho štýl pristávania, ktorý sa on neunúval dodržiavať, aj mimo slabých podmienok si pristával pred stolík štartéra. Ostatní sa museli pokúšať o lotériu vľavo na skládke dreva. Počas brífingu sa  ukázalo že by nebolo zlé, keby si ako usporiadateľ prečítal pravidlá FAI a športový poriadok. 
Vietor sa zdvihol na bombových FAI 3m a začalo sa lietať. Súťaž bola takým znásilnením všetkého. Prvý let som letel prázdny 2200g a urobil som dobre. Počas kola sa rozfúkalo na konečných 4m a to som už naložil na 2650g a tak to zostalo až do konca paródie. Napriek veľmi slabým podmienkam sa leteli len 2 či 3 opravy. Lietanie ale silno ovplyvňovala termika. Najviac z nej vyžrali tradičný bublinári Vladimirs, Mrvečka a repreMiloš. Do klubu sa po čase vrátil aj Ľubo a Milan. Sračkár dňa bol tento krát Fero a aj keď mal asi 2 x „lepší“ vzduch tak bola na ňom vidieť frustrácia. Toto som zažíval v sezónach 2019 a 2020 tak sa viem vteliť do jeho hlavy. Ja aj keď som nemal vyloženú bublinu na čas pod 50, tak som mal taký spravodlivý vzduch a vydoloval som z neho maximum čo sa dalo. Bublinu dňa chytil Ľubo (44,27s) za čo bol odmenený medajlou. Po šestnástej hodine slabé podmienky prešli do ešte slabších a Ľuba to stálo bedňu a mňa druhé miesto. Oboch nás prebublil Milan Tkáčik, ktorý skončil po poslednej tisícke druhý. Desiate kolo sme nedolietali, lebo chcípl pes. Najskôr nechali Šimta stáť s modelom na štarte, aby ho nakoniec odložil na trvalo na zem. Zaujímavé je, že usporiadateľ akosi zabudol merať čas prerušenia a nemal ani tušenia kedy sa to vlastne začalo. Podľa času mnou odoslanej správy (keď šiel Šimo na štart to bolo 17:15, podľa Zdena ten sa pozrel na hodiny 17:17, usporiadateľ nakoniec kolo zrušil o 17:50.
Paródia skončila, vyhlásili sa výsledky, potriasli sme si pravice a rozšli sa.
Pokazenú náladu sme si vylepšili večer v Pastierni opäť v zložení Ruisl, Ivan a ja.
Ráno po raňajkách som sa vybral domov. Cesty prázdne a za 3h som bol na kawm u nás na pmpe.
Výsledky tu:

 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210829_112612-481x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210829_112612-151x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FTento víkend sa konala súťaž seriálu MaSR F3F Kojšovka cup ktorú usporiadalo LMK VSŽ Košice na Gugli nad Dobšinou.Ja som vyrazil v piatok popoludní, lebo som chcel byť ráno fit a nie rozbitý zo vstávania o štvrtej a z 3 hodinovej cesty. Cesta sa kvôli cestným obmedzeniam natiahla na...Svahové lietanie