Včera by som si pravdepodobne polietal aj na Turbulátore, ale bol by som tam sám. A samého ma to nebaví, lebo by som nemal do koho rýpať. No a na bájny sa chystal Anton Mrvečka, ktorí zalietava nové Hento, takže bude do koho rýpať,… Myslí si že zmena modelu mu prinesie lepšie výsledky. Možno. Ja by som na jeho mieste viac trénoval a to nie len na cvičnom kopci.
Predpoveď bola taká aká bola, nič som neočakával, iba to že keď prídeš na bájny stačí hodiť a lietaš. A tak aj bolo. Fúkalo 4-5m/s a to boli také slabé FAI podmienky. Podmienky premenlivé, ovplyvnené bublinami a miernymi zmenami smeru vetra. Na Ostrom by to už v takom vetre svišťalo. Na ladenie modelu a zatáčiek to bolo ale výborné. Na výlet som vyrazil o 7:00 z pumpy kde som dotankoval a zobrali si kávu togo, cestou som naložil meškajúceho Šimta. Druhá posádka Zdeno a Mrvečka mali asi 15 minútový náskok a keď sme dorazili do raja tak už boli redytufláj. Vytiahol som zbytok destilátu vo fľaši a dali sme si zjemňovač pilotáže. Na začiatok som naložil na 2650g, druhý let 3000g, no a asi po dvoch hodinách som sa vrátil na pôvodných 2650g. Striedali sme sa po 10 minútach. Digitálnu časomieru dĺžky letu zabezpečil Mrvečka, ja som dodal pípacie zariadenie a keďže som si zabudol kamery tak tie dodal Zdeno. Tento krát dodal niečo aj Šimto. Kúpil gubásy na grilovanie a veci s tým spojené. Gril bol Zdenov.
Lietania sa samozrejme zúčastnil aj majiteľ kopca Pišta. Lietali sme asi do osemnástej? Nem pametalny.
Pohodová akcia viac o ohováraní ako rýchlych časoch. Najrýchlejší meraný let zaznamenal Šimto 60,3s. Meraný bol iba jeho jeden let… Video možno urobí Zdeno, ja som netočil. Bavili sme sa aj o Donovaloch – Slovakia open a pokiaľ by sa našiel jeden „papierový vybavovač“  mohlo by to klapnúť.
Konec hlášení.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/08/AMG_20210822_142917-534x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/08/AMG_20210822_142917-167x113.jpgLacoNajnovšieVčera by som si pravdepodobne polietal aj na Turbulátore, ale bol by som tam sám. A samého ma to nebaví, lebo by som nemal do koho rýpať. No a na bájny sa chystal Anton Mrvečka, ktorí zalietava nové Hento, takže bude do koho rýpať,... Myslí si že zmena modelu...Svahové lietanie