F3F sezóna 2021 sa opäť odštartovala v znamení kovidu. Lokdauny zrušili nielen medzinárodné jarné súťaže, ale aj tie naše. Museli sa presunúť termíny najskôr Kojšovky, súťaž RC letky – Jar bola zrušená, presunul sa termín Piešťanskej súťaže a presunutá bola aj Pálenica 2021, ktorá sa nakoniec vôbec neodlietala a presuniem ju až na rok 2022. Tak sme chodili aspoň trénovať keď to počasie dovolilo. Z pohľadu tréningov tak ja osobne som si asi naložil najväčšie bremeno a bol som všade kde sa niečo pohlo. Odlietal som 3 tréningy na Krochve, 3 na Gugli a nespočetne krát u nás na západe (Polníky, Lysica, Turbulátor, Havran, Ostrý vrch či prezidentov kopec). Konečne sa to začalo prejavovať aj na mojich letoch a umiestneniach. Hlavne v horších podmienkach som začal lietať dobré body a čoraz menej sekám bázy. Ešte trošku upratať v hlave a bude to celkom dobré. Tento rok som odlietal 6 seriálových a 6 verejných súťaží. Získal som prvú bedňu a predĺžená jeseň mi priniesla 1 tretie a dve druhé miesta v seriáli čo ma nakoniec dostalo na celkové štvrté miesto. Urobil som si bodový osobák v celkovom poradí a to 2902 bodov. Už len 98 bodov a možno budem druhý… :lol:
Čo sa týka komunity, na kopci sa to stále zlepšuje, skupiny sa skôr zgrupujú ako delia, baviť sa dokáže každý s každým. Väčšina pilotov nemá problém s radami pre slabších či už s nastaveniami či technikou letu. Tých čo sú na súťaži „za seba“ ubúda a to je dobre.
Predĺžená jeseň priniesla v Októbri tri seriálové a jednu verejnú súťaž. To bolo veľmi náročné a mne a asi aj Ferovi to prinieslo „vyhorenie“ a už by sa mi asi tento rok súťažiť nechcelo. Október a nebesia konečne priniesli prvú súťaž aj na najlepší Slovenský F3F brdek na Ostrý vrch. Paradoxne to boli Košičania ktorým to vyšlo zorganizovať. Počasie nebolo síce z pohľadu vetra ideálne, ale súťaž bola veľmi dobrá. Teda nie každý odchádzal spokojný.
V októbri sme stihli svojvoľne dekorovať aj minuloročného neoficiálneho majstra SR v kategórii F3F Rudyho Sandora z Košicoch. Nie nebolo to „za účasť“, bolo to v rámci stanovených pravidiel. História sa nepýta, každý mal možnosť odlietať všetky súťaže. Kalkul sa tento krát nevyplatil a preto by možno bolo vhodné pouvažovať nad zmenou pravidiel.
Sezóna sa skončila, trénovať sa ešte asi bude ak počasie dovolí, ale sezónu treba riadne ukončiť. Preto s Ľuděkom kujeme pikle a v spolupráci s KLM Ružomberok by sme chceli v klubovni ich letiska urobiť oficiálne ukončenie sezóny s vyhlásením oficiálnych výsledkov, dekorovaním majstra pri guláši či kapustnici. Očakávam, že výsledky príde vyhlásiť osobne tréner F3F. Termín stretnutia víkendy 11 – 12; 18-19. December, alebo niektorý víkend v Januári. Samozrejme podľa epidemiologickej situácie.

Sezóna 2021 je mŕtva, nech žije sezóna 2022.

Pre výskumníkov: Celkové poradie seriálu MaSR F3F 2021
Najrýchlejšie časy SK pilotov na našich súťažiach a meraných tréningoch

 

Majster Slovenska FAI F3F 2021 Róbert Bartok

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-24-at-17.44.28-640x361.jpeghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-24-at-17.44.28-200x113.jpegLacoF3FNajnovšieF3F sezóna 2021 sa opäť odštartovala v znamení kovidu. Lokdauny zrušili nielen medzinárodné jarné súťaže, ale aj tie naše. Museli sa presunúť termíny najskôr Kojšovky, súťaž RC letky - Jar bola zrušená, presunul sa termín Piešťanskej súťaže a presunutá bola aj Pálenica 2021, ktorá sa nakoniec vôbec neodlietala a...Svahové lietanie