Poslednú seriálovú súťaž F3F usporiadali mládenci z hlavnej dediny na Turbulátore. Predpoveď už 10 dní nemenila parametre a aj sa naplnila. Vietor 10m/s nárazy do 15m/s, teplota 12°C. Na slnku bolo celkom príjemne.
Súťaže sa zúčastnilo 17 pilotov z toho po jednom FIN, DE, AT. Najväčším prekvapením bola účasť Sigiho Schedela. Konečne sme sa mohli porovnávať s top pilotom. Na to, že na takomto kopci ešte asi nelietal počínal si veľmi dobre a skončil piaty, iba 2 body za Ľubom Ivanom.
Ja som spočiatku využíval celkom dobré podmienky a po štvrtom kole som bol prvý. Po prestávke to ale prišlo a napriek tomu, že som za celú súťaž nesekol a neurobil vážnejšiu chybu až som z toho vzduchu bol nervózny, postupne som klesol na tretie miesto.
Boli aj dajaké tie škrabance na modeloch hlavne pri pristávaní, ale boli aj borci čo to vešali na kríky či lietali tak nízko, že viac to už nešlo. Demolišn men dňa bol tradične Rudy (3ks), modely minuli aj PoldaMiloš, Dráčik a Miro Kocmunda po jednom. Netradične na strom nezavesil model Luděk, ale nahradili ho Fero a Rudy. Nikto nepodal prostest a tak sa mohlo ísť na vyhlásenie na salaš pri Kunovskú priehradu.
Včera to vyzralo ako Wasabi cup. Celkovo vyhral Marko Alho a v seriáli MaSR F3F vyhral Robo Bartok čím spôsobil na Liptove infarktovú situáciu. Stal sa majstrom Slovenska (zatial neoficiálne) s rovnakým počtom bodov 3000 ako Vlado Šimo. Robo má ale ďalší lepší výsledok (o „3“ body).
Končím hlásenia v mojej zatiaľ najúspejnejšej sezóne F3F.
Celkové výsledky
Výsledky pre MaSR F3F.

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/10/IMG_20211030_093759-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2021/10/IMG_20211030_093759-200x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FPoslednú seriálovú súťaž F3F usporiadali mládenci z hlavnej dediny na Turbulátore. Predpoveď už 10 dní nemenila parametre a aj sa naplnila. Vietor 10m/s nárazy do 15m/s, teplota 12°C. Na slnku bolo celkom príjemne.Súťaže sa zúčastnilo 17 pilotov z toho po jednom FIN, DE, AT. Najväčším prekvapením bola účasť Sigiho...Svahové lietanie