Ukončenie sezóny sme tento krát urobili na západe Slovenska na Myjavských kopaniciach. Najskôr sme sa stretli v počte 12 statočných na poletovaní na Turbulátore, teda ešte deň pred tým 6 statočných strávilo sobotné popoludnie na mojej chate. Čo sa udialo na chate zostane na chate.
Na Turbulátor sme dorazili pred desiatou, presný čas netuším, postavili sme bázy, bo poletovanie nemalo byť bezcieľné, ale merané. Tento krát nešlo o body, ale o najrýchlejší čas. V slabých premenlivých podmienkach to bola lotéria a hlavne šlo o to koľko „vyložiť“. A tak sa hľadali nepotrebné časti na modeloch… Ja som ale nevyložil a v druhom lete som vytrúhal 47, to aby vedeli ako šibko treba lietať aby si zaslúžili Džeka. Potom sa podmienky zhoršili a boli veru časy aj nad 70, ba aj nad 80. Po odlietaní 3 letov sme si pomastili bruchá pečenými kolenami a za takmer nezmenených podmienok sme sa pustili do neľútostných bojov. Ja som opäť vybublil 48, ale túto výzvu pochopil správne iba Dráčik, čo už je vlastne Drak. On vybublil 46 a tak po zásluhe môže fľašu vychľastať.  Škoda, že nepije. Fľašu ale dostal až na oficialitách, ktoré sa konali na Kolibe v Senici. Tam nás ako trinásty v poradí podporil Ľuboslav. Tak sme pospájali polovicu stolov, aby sme sa pomestili a mohlo začať vyhodnocovanie.
Ako som už písal Drak dostal fľašu za svoj najrýchlejší let. Potom František vyhodnotil seriál Záhorie a Pálenica 2022. Každý dostal diplom, aby mu pripomínal či a koľko má ešte trénovať a prvý traja dostali aj poháre. Tretí skončil Robo Bartok, druhý som bol ja a prvé miesto obsadil pilot najpovolanejší, Fero Ruisl.
Rozdávačkám cien urobilo koniec až vyhlásenie výsledkov Seriálu majstrovstiev Slovenska F3F. Celý zoznam som prečítal ja a až nakoniec zostalo moje meno. Všetko je raz prvý krát a tak aj ja mám prvý krát titul Majstra Slovenska F3F. Mal som trochu šťastie, ale bez nalietaných tréningových hodín by to nešlo.
Nakoniec prebehla voľba trénera F3F. Voľby sa zúčastnilo 13 pilotov a ďalší traja poslali svoj hlas v nezapečatenom mejly. Jeden sa zdržal hlasovania a ostatní si zvolili jediného kandidáta a tým som bol ja. Predtým som im ale predniesol volebný program – čo chcem zmeniť a za akých podmienok to prijmem a budem robiť. 
To akým spôsobom sa bude súťažiť budúcu sezónu ešte spíšem na papier, lebo papier nepustí. Viem, že všetci nemôžu byť spokojný s mojimi plánmi, ale treba sa posunúť ďalej a kto chce naozaj reprezentovať na budúcich MS musí pre to niečo obetovať.
 „konec hlášení.“

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221113_215230-271x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221113_215230-85x113.jpgLacoF3FNajnovšieUkončenie sezóny sme tento krát urobili na západe Slovenska na Myjavských kopaniciach. Najskôr sme sa stretli v počte 12 statočných na poletovaní na Turbulátore, teda ešte deň pred tým 6 statočných strávilo sobotné popoludnie na mojej chate. Čo sa udialo na chate zostane na chate.Na Turbulátor sme dorazili pred...Svahové lietanie