Prvá tohtoročná Majstrovská súťaž kategórie F3F sa odlietala na Gugli, organizovala RC letka Košice, rozumej Robo a Dodo.
Keďže som nemal v pláne vstávať ráno o tretej tak som vyrazil už v sobotu popoludní.  Za krásneho jasného dň som dorazil do Dediniek pred pol siedmou navečer. Pozrel som si šprintové preteky F1 a to už dorazili mládenci z hlavnej dediny Fero, Miro a Ivan. Dali sme si pešiu túru do našej obľúbenej reštaurácie Pastierňa. Keďže stejčíky na hubovej omáčke boli zhrešením tak som si dal ešte večer 3,5km okolo vodnej nádrže bo kalórie treba páliť. Aj keď som mal veľkorysú ponuku na riadnu posteľ, noc som strávil v aute v prírode. Pred spaním som si ešte pozrel zo záznamu kvalifikáciu na nedeľné preteky F1.
Ráno som vstal o piatej a hneď som si dal okruh 5,27km dolu ku hrádzi, slnko všetko pekne osvetľovalo, tak som aj čo to pofotil. Okolo siedmej som si urobil raňajky a kávu. Potom už začali prichádzať prvý súťaže chtivý.
Na súťaž dorazilo 14 pilotov z 15 prihlásených. Po krátkom brífingu a asi pol hodinovom čakaní na FAI podmienky sa začalo lietať, podmienky premenlivé s malými bublinkami. Lietali sa časy nad 50. Od štvrtého kola väčšina pilotov už lietala pod 50 a bublinári sa blížili k štyridsiatke. V siedmom kole padli prvé časy pod 40. Celkovo sa podarilo 7 časov pod 40, najrýchlejší let mal Robo Bartok 34,16 v desiatom kole. Počas súťaže sa na čele vystriedalo 5 pilotov. Celkovo sa odlietalo 12 kôl, to posledné už bolo v slabých podmienkach. Súťaž zorganizovali Robo a Dodo na výbornej úrovni a pochvala patrí aj trom bázistom.
Súťaž hodnotím ako dobrú vzhľadom na premenlivé podmienky, piloti lietali disciplinovane, neboli žiadne poškodenia modelov, žiadne incidenty pri pristávaní. Najlepší piloti využili svoje bublinky, podaktorí menej trénovaní nie. Tak to už chodí. Skončil som celkovo druhý, 2x som zaletel pod 40 a naviac som na Gemeri urobil 10,5km a po týždni mám ďalšie kilo dolu…
Tešíme sa na ďalšiu Majstrovskú súťaž o 2 týždňe, ktorú organizuje FF Piešťany. Dúfam, že nám počasie bude priať.
Výsledky: 1) Robo Bartok, 2) Laco Vašek, 3) Rudy Sandor.
Kompletné výsledky na F3Xvault:

Fotky na Google:

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240505_092231-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240505_092231-200x113.jpgLacoAkcie, súťažeF3FPrvá tohtoročná Majstrovská súťaž kategórie F3F sa odlietala na Gugli, organizovala RC letka Košice, rozumej Robo a Dodo.Keďže som nemal v pláne vstávať ráno o tretej tak som vyrazil už v sobotu popoludní.  Za krásneho jasného dň som dorazil do Dediniek pred pol siedmou navečer. Pozrel som si šprintové...Svahové lietanie