Sláva nášmu výletu, nezmokli sme už sme tu….
Napriek nie príliš nádejným predpovediam počasia sa našlo 19 bláznov + príslušenstvo, ktorí to ignorovali a vyrazili na Krížnu. Najväčší optimista bol Thomas Ferchland ktorý riskoval celých 1000km, že prežije víkend v daždi.
Prvý odvážlivec bol Karel M. ktorý dorazil z Čiech aj s manželkou už vo štvrtok popoludní. Ja som dorazil navečer a tak sme dali zoznamovací večierok. V piatok postupne pricestovali ďalší „účastníci zájazdu“ Miloš K., Jindra M., Jirka P., Milan H., Petr S. a Honza R., Laco Z., Stano Ch., Roman C., Miro V., Martin B., Juaj S., a neskoro večer Rasťo S a Mišo J., niektorí s manželkami, niektorí bez, niektorí s deťmi iný bez… V piatok ráno sa prehnal asi 5 minútový dáždik sprevádzaný hmlou. Tá však zakotvila vo Veľkej Fatre až cca do 16-tej hodiny. Ešte za hmly som sa dohodol s Petrom a Honzou, že vybehneme na kopec omrknúť situáciu. Pridal sa aj Miloš a Karel a práve pricestujuvší Thomas. Pre istotu sme si zobrali zo sebou aj menšie modely. Celou cestou na Krížnu nás sprevádzala hmla. Obloha sa začala otvárať až pár sto metrov pred vrcholom. To prinieslo krásnu scenériu keď sa za silného vetra prelievala hmla cez hrebeň vo vrstve pár metrov a celé to osvetľovali prenikajúce prvé lúče slnka. Na severnej strane hrebeňa bolo celé údolie zahalené hmlou a na južnej strane bolo takmer jasno a bolo vidieť až do Banskej Bystrice. Po asi pol hodine kochania sa hmla rozplynula a tak som zložil model. Naložil som všetok balast a po chvíli som pílil vo veľkej rýchlosti hranu. Ostatní sa v silnom vetre neodvážili hodiť model. Cestou k hotelu sa obloha takmer vyjasnila a tak sme sa tešili na sobotu. Pri Kráľovej studni sme stretli Stana s Lacom na prechádzke. To už bol čas večere a tak sme po krátkej očiste zasadli k stolom. Večera bola „prekvapivo“ i druhý deň dobrá. Po večeri sme sa presunuli do miestnosti určenej na kultúru a tam sme debatovali až do 00:45.
Ráno bolo optimistické a po výdatných raňajkách spôsobených švédskymi stolmi sme sa vybrali na parkovisko baliť modely. To prišli aj poslední účastníci Svaťo a Bohuš s kamarátom. Tento krát naložený aj plnokrvníkmi sme sa vybrali na krížnu. Ja som nákladom pribral o takmer 20 kíl a tak moje noženky trepali na kopec takmer 140 kíl. Na počudovanie to nemalo žiadne trvalé následky a pomalým tempom som sa vytrepal až na miesto činu. Po odložení nákladu som takmer odletel a to som ani nepil žiadny nápoj čo dáva krídla… Za krásneho slnečného počasia si všetci schuti zalietali. Bolo aj zopár karambolov ale všetci to prežili v zdraví a tak panovala všeobecná spokojnosť. Lietali makety, polomakety, oštepy a keby niekto hodil dvere, leteli by aj tie. Krásny letový deň sme opäť zakončili večerou, premietaním krásnych fotiek z kopca, hodnotením a aj ľutovaním tých čo neprišli. Keďže sa prejavila únava z turistiky tak zábava mala kratšie trvanie ako v piatok. Roman neodkvecol prvý, tromfol ho Mirec… :lol:
V nedeľu ráno sa po raňajkách vybral Thomas na záver okružnej jazdy európou a zbytok na turistiku na hranu. Tento krát už bolo lietanie kratšie keďže sa všetci chystali domov. Lietali sme v žľabe pred posledným stúpaním na Krížnu. Opäť kto mal záujem využil dobré podmienky. Smoliar dňa Juri takmer stratil model aj manželku, ale nakoniec sa všetko v dobré obrátilo a všetci sa plný zážitkov vybrali do domovou.

Z mojej strany hodnotím akciu ako vydarenú s príjemnými ľuďmi, za pekného počasia, v krásnom horskom prostredí, v peknom hoteli Kráľova studňa. Na budúci rok treba ale doladiť organizáciu lietania a bude to ešte lepšie… Ďakujem všetkým účastníkom za príjemné chvíle

Teším sa na 2. ročník svahového lietania na Krížnej.
Laco

Ďalšie fotografie tu:

LV, Honza R., Jirka P.,

 


 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/06/DSC_0517-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2015/06/DSC_0517-200x113.jpgLaco2015 - VetroneSláva nášmu výletu, nezmokli sme už sme tu.... Napriek nie príliš nádejným predpovediam počasia sa našlo 19 bláznov + príslušenstvo, ktorí to ignorovali a vyrazili na Krížnu. Najväčší optimista bol Thomas Ferchland ktorý riskoval celých 1000km, že prežije víkend v daždi. Prvý odvážlivec bol Karel M. ktorý dorazil z Čiech aj s...Svahové lietanie