Z Luďkom sme sa dohodli, že sa dohodneme. A tak sa aj včera stalo. Predpoveď bola na Turbo a to taká, že biturbo. Vietor 10-12ms,  nárazy do 15m/s. Avízo som dal aj do Piešťan, že ak majú gule a chuť, tak nedeľa na Turbe to istí. Na moje prekvapenie tam boli prvý. Asi by som tam bol skôr, ale do cesty sa mi postavil medzi Starou Turou a Myjavou záchranársky vrtuľník. Rýchlo som zvolil náhradnú trasu cez  Papraď a Poriadie. Nešiel som tadiaľ už vyše 30 rokov. Na kopec som dorazil 20 minút po jedenástej, to už tam Milošovci pílili a paščekári z hlavnej dediny skladali modely. Po naslinení prstu som do Chrena naložil 1200g a potom ako som prišiel na rad šlo sa do vzduchu. Turbulátor prvý krát čo tam jazdím nebol turbulátorom, napriek tomu že fúkalo cez 8m/s. Proste príjemné polietanie na bomby. Vietor na chvíľu, asi 45 minút, zoslabol na 5-6m/s a to bolo presne podľa Repremilošovho gusta. Vylízal si svoju bublinu. Hudcovič si pri jednom pristátí do poľa poškodil trup a to využil druhý Miloš aby zavelil na ústup. V nedeľu chodí tradične vyvenčiť svoju prítulku. Dorazil aj nádejný eFkár Lubo Nagy a po krste ohňom na tomto kopci pred pár týždňami sa tu ocitol opäť. Striedali sme sa po 10 minútach iba Luděk mal bulharské hodiny a lietal trochen dlhšie. Po 3/4 hodinovej slabšej chvíľke vetra sa opäť rozbesnel a tentokrát už zostal fúkať až do noci 10-12m/s. Pri zmene som bol akurát vo vzduchu a prišli také turbulentné chvíle, že som radšej pristal, lebo vo vzduchu to bol iba boj. Vietor nezoslabol, ale takmer zmizli turbulencie a mohli sme opäť bombovať až do zotmenia.
Turbulátor milo prekvapil a kto nebol môže banovať, hlavne na Liptove kde sa trápili na novom kopci v sračkách. Aj keď podaktorí mali nápady, že to bolo zatváranie Turbulátora, vysvetlil som im, že sezóna je ešte dlhá a zatvárať môžu na Silvestriho, lebo na Nový rok treba opäť otvárať.
Príjemný nedeľný deň sme zakončili v Kolibe pri Kunovskej priehrade. Tentokrát svorne bryndzovými haluškami a bielym pivom.


Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191103_154205-578x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191103_154205-181x113.jpgLacoF3FNajnovšieZ Luďkom sme sa dohodli, že sa dohodneme. A tak sa aj včera stalo. Predpoveď bola na Turbo a to taká, že biturbo. Vietor 10-12ms,  nárazy do 15m/s. Avízo som dal aj do Piešťan, že ak majú gule a chuť, tak nedeľa na Turbe to istí. Na moje prekvapenie...Svahové lietanie