Predpoveď na dnes bola sľubná Z->ZSZ 8m/s nárazy do 18m/s. Nenaplnila sa. Ono totiž fúkalo tých 8m/s len na začiatku aj to iba v slabých chvíľkach.
Na najlepší kopec som s navigátorom Dráčikom dorazil ako prvý ja prenasledovaný PoldaMilošom. Tesne v závese bol ralye pilot Luděk s navigátorom Ferom, stíhal ich Lubo (zbytok mena mu osláv). S veľkou časovou stratou dorazil so svojim novým ofroudom Miro Kocmunda.
Ja som poskladal model a vyštartoval ako prvý. Dnes som lietal s novým Terminátorom naloženým na 3900g, neskôr som ho skromne doložil na 4330g. Pri prvom lete vietor ešte fúkal mierne zľava a neboli to ešte pravé bomby, ale čo bolo, bolo… Dráčik si asi prvý krát zažil a užil podmienky aké na súťažiach asi nikdy nebudú. Učil sa úspešne zvykať si na rýchlosť. V prvom lete nosil proklete nízko svoju zelenú zbraň Fero a tač en gou nebolo celkom presvedčivé. To ho donútilo na druhý let pripraviť a zalietať celkom nový červený brus. Na hranicu svojich reflexov sa dnes pozreli aj Luděk, Lubo a Miro. Po dlhej prestávke úspešne vodil svoj model PoldaMiloš a bude treba s ním počítať… Dolnooraváci dnes dali prednosť hokeju a tak si môžu búchať hlavy o stôl. Mládenci to síce dotiahli na bronz, ale to si mohli pozrieť aj nakopci pri káve. Vietor sa presne podľa predpovede okolo dvanástej skolmil tak, že ľavá aj pravá strana vystreľovali až z toho šla hrôza. Tí vylietajnejší nepovolili, tí menej trénovaní sa každým preletom zlepšovali. V druhej polovici dňa veľa pilotov dovažovalo na maximum lebo vetrík sa ustálil na stabilných 12m/s a potom na stabilných 15m/s, po celý deň s nárazmi do 18m/s. Merači sa predháňali kto nameria viac. Myslím, že už dva krát som túto zimu písal, že na Ostrom som zažil najlepšie podmienky. To som, ale netušil, že Ostrý nemá hranice. Dnes posunul latku hóóódne vysoko a keď  prekoná aj toto, tak chcem byť pri tom. 
RepreMiloš môže byť rád, že jeho limity sú 15°C a vietor do 8m/s, lebo dnes by roztrepal všetko čo neroztrepal doteraz. Lietali sme do 16:15. Nie že by prestalo čo i najmenej fúkať, ale všetci boli z dnešného páčkovania narobení ako keby kopali kanál.
Dnes to bola super bombovačka a pjekná štace by bola urážkou dnešného zážitku.
Amen
Fotky od Františka

 

 

 

 

Laco

More Posts - Website

Follow Me:
Google PlusYouTube

https://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220219_110215-640x361.jpghttps://www.elektromodely.sk/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220219_110215-200x113.jpgLacoF3FNajnovšiePredpoveď na dnes bola sľubná Z->ZSZ 8m/s nárazy do 18m/s. Nenaplnila sa. Ono totiž fúkalo tých 8m/s len na začiatku aj to iba v slabých chvíľkach.Na najlepší kopec som s navigátorom Dráčikom dorazil ako prvý ja prenasledovaný PoldaMilošom. Tesne v závese bol ralye pilot Luděk s navigátorom Ferom, stíhal...Svahové lietanie